منتشر شده در :  ۱۴۰۰/۰۵/۲۶                                 ساعت:  ۶:۰۹ ب٫ظ      

۸۰۰ موکب سلامت در شهرستان ری برپا شد

مسئول بهداشت محیط اداره بهداشت شهرستان ری از ممنوعیت هر گونه پذیرایی در مراسم عزاداری و ایستگاه‌های صلواتی و برپایی ۸۰۰ موکب سلامت در سطح شهرستان ری جهت ارائه ملزومات بهداشتی به عزاداران حسینی خبر داد.

چاپ خبر
به گزارش آفتاب ری، مهرداد سلامی با اشاره به لزوم ارائه خدمات بهداشتی در هیئات شهرستان ری اظهار داشت: صدور مجوز برگزاری هیئات با اداره تبلیغات اسلامی شهرستان است و اداره بهداشت ری نظارت‌های بهداشتی را بر اساس ضوابط برگزاری مراسم عزاداری ماه محرم انجام می‌دهند.

وی افزود: در سال گذشته به واسطه رعایت خوب پروتکل‌ها میزان ابتلا و فوت ناشی از کرونا به شدت کنترل شد و در سال جاری نیز با پیگیری‌های صورت گرفته توسط فرمانداری ویژه شهرستان ری فضاهای باز عمومی از جمله مکان‌های ورزشی و مدارس در اختیار هیئات قرار گرفت تا حتی‌المقدور مراسم عزاداری تنها در فضای باز برگزار شود.

مسئول بهداشت محیط اداره بهداشت شهرستان ری در ادامه گفت: برپایی هرگونه ایستگاه صلواتی و هرگونه پذیرایی در مراسم عزاداری در شهرستان ری ممنوع است و تمامی ظرفیت برای برپایی ایستگاه‌های سلامت تعلق می‌گیرد.

سلامی تصریح کرد: در حدود ۸۰۰ ایستگاه سلامت در سطح شهرستان ری برپا شده که در این ایام به عزاداران حسینی ملزومات بهداشتی از جمله ماسک، مواد ضدعفونی و غیره ارائه می‌کنند.

وی تأکید کرد: در شرایط قرمز کرونایی برپایی نماز جماعت در فضای باز و با حداکثر ۷۰ نفر برگزار می‌شود. در واقع هر شرکت‌کننده در نماز جماعت باید ۴ مترمربع فضا داشته باشد و مدت برگزاری نماز بیش از ۳۰ دقیقه نباشد.

سلامی افزود: برخورد با هیئاتی که دستورالعمل‌ها را رعایت نکنند در ابتدا با تذکر کتبی و شفاهی برخورد می‌شود و در صورت استمرار تخلف در زمینه تجدید نظر در یارانه‌ها و کمک‌ها به هیئات اقدام می‌شود و در صورت تکرار تخلف مجوزها به مدت ۶ ماه لغو و معرفی به مراجع قضایی جهت رسیدگی خواهد بود.

مسئول بهداشت محیط شهرستان ری در پایان خاطرنشان کرد: در مکان برگزاری هیئات می‌بایست از محلول‌های ضدعفونی و گندزدایی استفاده شود و زمان برگزاری مراسم بیش از ۲ ساعت نباشد.  

انتهای متن/*

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.