منتشر شده در :  ۱۴۰۰/۰۹/۰۲                                 ساعت:  ۱۰:۵۹ ق٫ظ      

۵۰۰ میلیارد تومان اعتبار برای محله نفرآباد شهرری تخصیص داده شد

رئیس شورای اسلامی شهرستان ری با اشاره به وضعیت نابسامان محله نفرآباد این شهرستان گفت: مدیریت جدید کلانشهر تهران ۵۰۰ میلیارد تومان برای حل مشکلات این محله تخصیص داده است.

چاپ خبر
به گزارش آفتاب ری، جعفر بندی شربیانی عصر امروز(دوشنبه) در نشست خبری با اصحاب رسانه؛ اظهارداشت: درحال حاضر وضعیت محله نفرآباد که درکنار حرم حضرت عبدالعظیم (ع) قرار گرفته است زیبنده این مکان زیارتی نیست.

وی با بیان اینکه اولین لایحه شهرداری تهران در دوران جدید، رسیدگی به وضعیت محله نفرآباد بود، عنوان کرد: تخصیص اعتبار و رسیدگی جدی به وضعیت این محله می تواند بسیاری از معضلات اطراف حرم عبدالعظیم(ع) را در کوتاهترین زمان برطرف کند.

شربیانی با اشاره به اینکه وضعیت شهرستان ری از لحاظ مشکلات زیست محیطی و سایر معضلات اجتماعی و شهرسازی متناسب با قدمت هشت هزار ساله آن نیست، بیان داشت: مدیریت شهری تهران به یکباره نمی تواند تمام مشکلات ری را که در طی چهار دهه گذشته به آن تحمیل شده حل کند ولی می تواند هر سال یکی از معضلات را برطرف نماید.

رئیس شورای اسلامی شهرستان ری یادآور شد: توجه مدیریت شهری جدید تهران برای حل مشکلات ری باعث شد این شهر جنوبی پایتخت، جزو اولین محلات مقصد سفر شهردار تهران باشد که در آن بسیاری از مشکلات توسط تیم کارشناسی شهرداری احصاء شد.

وی در ادامه با بیان اینکه  شهرری دارای ظرفیت‌های بی‌مانندی در حوزه‌های علمی، تاریخی، فرهنگی، اجتماعی و مذهبی است، تاکید کرد: زیرساخت های لازم برای جذب حداکثری توریست با توجه به آثار باستانی بیشمار و ظرفیت حرم عبدالعظیم(ع) باید در شهرری ایجاد شود.

شربیانی اضافه کرد: بسیاری از کشورها و حتی استان های کشور که مقصد گردشگران و توریست هستند به اندازه نصف شهرستان ری آثار باستانی و تاریخی ندارند که باید در این حوزه برنامه ریزی های لازم صورت گیرد.

وی در بخش دیگر سخنان خود یکی از اهداف مدیریت جدید شهری تهران را کاهش سفرهای درون شهری مردم ری به تهران عنوان کرد و گفت: برای این منظور ایجاد شعبه دستگاه های خدمات رسان و واحدهای صنفی مورد نیاز مردم جزو برنامه های شورای شهر تهران است.

شربیانی ابراز کرد: ایجاد شهرک بهداشت و درمان با  توجه به حضور بیماران سایر کشورهای در قالب توریست مذهبی و همچنین استقرار فرودگاه امام خمینی(ره) در شهرستان ری از سایر برنامه های شورای شهر تهران است.

رئیس شورای اسلامی شهرستان ری تکمیل و اجرای پروژه‌های نیمه کاره مانند تکمیل خطوط مترو و توسعه آن به شهرهای همجوار را از سایر اهداف مدیریت شهری تهران در این شهرستان برشمرد و اظهار کرد: شورای شهرستان به عنوان شورایی فرادستی از همه ظرفیت‌ها برای حل مشکلات شهروندان استفاده می‌کند.

وی اضافه کرد: پیگیری مطالبات به حق مردم بزرگترین خدمتی است که اعضای شورای شهر می توانند به مردم کنند.

شهرستان ری با حدود یک میلیون نفر جمعیت در جنوب استان تهران قرار دارد، این شهرستان دارای پنج بخش و ۶ شهر است.

 

انتهای متن/*

دیدگاه‌ها بسته شده‌اند.