منتشر شده در :  ۱۳۹۷/۰۹/۲۵                                 ساعت:  ۴:۲۸ ب٫ظ      
کلنگ‌زنی مدرسه خیرساز مهدی موجانی/

۵۰درصد مدارس کشور توسط خیرین ساخته می‌شوند

مراسم کلنگ‌زنی مدرسه خیرساز زنده یاد مهدی موجانی ظهر امروز در محله امین اباد شهر ری برگزار شد.

چاپ خبر
به گزارش آفتاب ری، مراسم کلنگ‌زنی مدرسه خیرساز زنده یاد مهدی موجانی ظهر امروز با حضور آقایان موجابی خیرین مدرسه‌ساز، معاون فرمانداری ری، معاون آموزش و پرورش استان تهران و جمعی از مسئولین منطقه در  مدرسه طلوع آزادی محله امین آباد شهر ری برگزار شد.

در این مراسم نصیری معاون اداره آمورزش و پروش با اشاره به نیاز کشور به مدرسه اظهار کرد: مدرسه طلوع آزادی با قدمتی پنجاه و هفت ساله از سال ۹۲ در زمره مدارسی قرار گرفت که می‌بایست تخریب شود.

وی افزود: مساحت کلی مدرسه ۲۷۳۲ متر می‌باشد که ۴۱۱متر به عنوان ساختمان آموزشی، ۶کلاس و ۳ اتاق اداری(سرایداری و محوطه عمومی) است که امیدواریم مهرماه ۹۸ افتتاح شود.

مهم‌ترین دغدغه‌های خیرین ، کامل شدن تجهیزات مدرسه توسط مسئولین است

خانجانی معاون فرماندار ری در این مراسم با بیان اینکه خیرین مدرسه‌ساز زمانی خوشحال می‌شوند که کلید را در دست مدیران بدهند گفت:  از مهم‌ترین دغدغه‌های مدارس خیر ساز ، کامل شدن تجهیزات کلی مدرسه توسط دیگر مسئولین مرتبط است تا دانش آموزان دغدغه دیگر مسائل را نداشته باشند.

۶۵۵هزار نفر خیر مدرسه ساز در کشور وجود دارد

سید هادی موجانی خیر مدرسه‌ساز، مدرسه سازی را یکی از فعالیت‌های خانوادگی برشمرد و در این رابطه اذعان داشت: پدرم کارخانه سنگ تراشی و استخراج معدن داشت، که تعداد زیادی معدن و کارخونه سنگ در همین منطقه بی‌بی شهربانو داشتیم.

وی گفت:  پدرم  به کسانی که در کار خیر کمک می‌کردند خدمات رایگان می‌داد؛ یکی از آن پروژه‌ها دانشگاه تهران بود. نان درآوردن از لابه لای سنگ خیلی سخت است. پدرم تا آخر عمر نه پول بهره‌ای ب کسی داد و نه نگرفت.

این خیر ادامه داد:  در سال ۶۵ که پدرم فوت کرد، برای اینکه نام آن را زنده نگه داریم، اولین کاری که کردیم یک مدرسه ۲۴ کلاسه در دیلمان دایر کردیم و بعد از آن به همراه ۸ نفر دیگه در تهران مجمع خیرین مدرسه ساز را به ثبت رساندیم.

فتوای مراجع تقلید برای مدرسه سازی

موجابی با اشاره به اینکه تا کنون ۶۵۵هزار نفر خیر مدرسه ساز فعالیت می‌کنند تصریح کرد: بعضی آن‌ها بیش از ۴۷۰ مدرسه ساختند و این‌ها جزو  وظایف ما است.تا سال ۹۵ طبق آمار ۳۷درصد مدارس توسط خیرین ساخته شده و در سال ۹۷ این رقم به ۵۰ درصد در کل کشور رسیده است.

وی به خیرین‌ مدرسه‌ساز خارج از کشور اشاره کرد و افزود:  ما توانستیم خیرین خارج از کشور را از کانادا و دیگر کشورها جذب کنیم.

این خیر اظهار کرد: از مسئولین انتظار داریم به داد مردم برسند. بانک‌ها به عناوین مختلف از مردم سود می‌برند چرا ما از آن‌ها سود نبریم؟ گناه مردم ری چیست که درآمد مردم به خودشان نمی‌دهند.

موجابی در پایان به فتوای مراجع تقلید در مورد مدرسه‌سازی اشاره کرد و در مورد آن بیان کرد: ما از آیات عظام فتوا گرفتیم، که هر مسلمانی می‌خواهد سهم امام بده، یک سوم آن را جهت مدرسه‌سازی صرف کند.

 

انتهای متن/*

دیدگاه‌ها بسته شده‌اند.