منتشر شده در :  ۱۴۰۰/۰۲/۰۷                                 ساعت:  ۳:۱۷ ب٫ظ      

۳۰ باشگاه ورزشی در شهرستان ری پلمب شد

رییس شبکه بهداشت و درمان شهرستان ری با بیان اینکه باشگاه‌های ورزشی نسبت به سایر اصناف کمتر پروتکل‌های بهداشتی را رعایت می‌کنند، گفت: ۳۰ باشگاه ورزشی در این شهرستان پلمب شد.

چاپ خبر
به گزارش آفتاب ری، علیرضای صدرایی اظهار داشت: رعایت شیوه نامه ها بهداشتی از طرف باشگاه های ورزشی در حدود ۵۰ درصد که این عدد در سایر صنوف در حدود ۸۰ درصد است.

وی با بیان اینکه نیروی انتظامی، دستگاه قضایی و اداره ورزش و جوانان باید فعالانه تر با تخلفات باشگاه های ورزشی برخورد کنند، خاطرنشان کرد: متاسفانه بسیاری از باشگاه های ورزشی هم اکنون به صورت نیمه باز و زیرپوستی به فعالیت خود ادامه می دهند.

صداریی یادآور شد: کرکره های برقی باشگاه های ورزشی؛ امکان بازرسی دقیق از این اماکن را به بازرسان شبکه بهداشت نمی دهد ولی اگر نیروی انتظامی و دستگاه قضایی حکم بازرسی و شکستن ققل این گونه مکان ها را بدهد تا حد زیادی جلوی تخلفات گرفته می شود.

این مسئول با اشاره به اینکه بسیاری از باشگاه های ورزشی تحت نظارت اداره ورزش و جوانان جزو متخلفان هستند، اضافه کرد: باشگاه هایی که دارای چندین در و یا بجای دیوار دارای فنس جزو اماکنی هستند که بیشترین میزان تخلفات را دارند.

صداریی تاکید کرد: اداره ورزش و جوانان شهرستان ری باید با باشگاه هایی که به افراد حقیقی و حقوقی اجاره داده است نظارت بیشتری داشته باشد چرا که بازرسان شبکه بهداشت بسیاری از اینگونه باشگاه ها پلمپ کرده اند.

وی با بیان اینکه وضعیت کرونای شهرستان ری مانند سایر نقاط کشور قرمز و خطرناک است، گفت: اجرای تمامی محدودیت های و پروتکل های بهداشتی برای سلامتی مردم و جامعه است و باید تمامی مردم مسئولانه تر با این مقوله برخورد کنند.

صدرایی در پایان از شهروندان خواست، در صورت مشاهده هرگونه تخلف در عدم رعایت شیوه نامه ها بهداشتی از طرف صنوف و باشگاه های ورزشی با شماره ۱۹۰ تماس بگیرند.

شهرستان ری دارای ۶۰ هیات ورزشی است، این شهرستان به تنهایی پنج مدال از ۱۵ مدال المپیک را کسب کرده است، به همین دلیل این شهرستان را شهر طلایی کشور در المپیک می‌نامند.

براساس آمار وزارت بهداشت تا روز پنج اردیبهشت ماه با فوت ۴۵۴ نفر دیگر از هموطنان مبتلا به کووید۱۹، تعداد جان باختگان این بیماری در ایران به ۶۹ هزار و ۵۷۴ نفر رسید. ۵۲۰۶ بیمار بدحال نیز در آی سی یو بستری هستند.

 

انتهای متن/*

دیدگاه‌ها بسته شده‌اند.