منتشر شده در :  ۱۳۹۹/۰۲/۰۷                                 ساعت:  ۱۲:۵۵ ب٫ظ      
۲۰ هزار پرس غذای گرم ماه رمضان

۲۰ هزار پرس غذای گرم ماه رمضان بین نیازمندان ری توزیع می‌شود

رییس کمیته امداد امام خمینی (ره) شهرستان ری از طبخ و توزیع ۲۰ هزار پرس غذای گرم در میان نیازمندان، آسیب‌دیدگان اجتماعی و افراد بی‌بضاعت ناشی از بیماری ویروس کرونا طی ماه مبارک رمضان خبر داد.

چاپ خبر
به گزارش آفتاب ری،با توجه به شرایط موجود و رعایت دستورالعمل های وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی مبنی بر عدم شکل گیری هرگونه اجتماع مردمی، طرح «هم سفره» به نام حضرت ولی عصر (عج) در کمیته امداد راه اندازی شده است.

وی خاطرنشان کرد: طرح «هم سفره»   همزمان با آغاز ماه مبارک رمضان در مساجد شهرری آغاز  طی آن ۲۰ هزار غذای گرم به ارزش ۲ میلیارد ریال در میان نیازمندان و خانواده های آسیب دیده از کرونا توزیع می شود.

ذوالفقاریان با بیان اینکه طرح «هم سفره»  با حمایت و همکاری خیرین جنوب تهران و برخی دستگاه ها دولتی طی ایام ماه مبارک رمضان اجرا می شود، اظهار داشت: توزیع و پخش غذای گرم در بین نیازمندان با همکاری دانشگاه های علوم پزشکی، پایگاه های بسیج، برخی نهادهای دولتی و خیرین انجام می گیرد.

وی ادامه داد: طرح «هم سفره»   بخشی از رزمایش ملی بخشش ایرانیان است که در آن پیش بینی می شود ۲۰ هزار پرس غذای گرم طی ماه مبارک رمضان طبخ و در میان افراد نیازمند جنوب تهران توزیع شود همچنین در صورت نیاز قابلیت افزایش ظرفیت آن نیز وجود دارد.

به گزارش ایرنا، کمیته امداد امام خمینی(ره) شهرستان ری در حال حاضر بیش از ۶ هزار و ۵۰ نفر مددجو را در قالب ۲۹ هزار خانوار تحت پوشش خود قرار داده است، امسال به دلیل شیوع ویروس کرونا و تعطیلی بسیاری از کسب و کارها رسیدگی به افراد نیازمند طی ماه رمضان در قالب طرح همسفره از اهمیت ویژه ای برخوردار است.

شهرستان ری (به مرکزیت شهرری) با جمعیتی درحدود یک میلیون نفر دارای چهار شهر شهرری، باقرشهر، کهریزک و حسن آباد و چهار بخش مرکزی، کهریزک، فشاپویه، خاوران و قلعه نو است

 

انتهای متن/*

دیدگاه‌ها بسته شده‌اند.