منتشر شده در :  ۱۳۹۸/۱۰/۲۸                                 ساعت:  ۱۲:۰۲ ب٫ظ      

۲۰۰ متوفی روزانه وارد سایت بهشت زهرا (س) می‌شود

مدیرعامل سازمان بهشت زهرا (س) گفت: بر اساس آمار طی یک سال گذشته روزانه بین ۱۷۰ تا ۲۰۰ متوفی از کلان شهر تهران و سایر شهرستان‌ها وارد سایت بهشت زهرا (س) می‌شود.

چاپ خبر
به گزارش آفتاب ری، سعید خال عصر چهارشنبه در آیین تجدید میثاق مدیران هیات مرکزی هسته گزینش شهرداری تهران با آرمان‌های امام راحل اظهار داشت: تعدادی زیادی از متوفیان وارد شده به سازمان بهشت زهرا (س) در همین محل دفن و برخی دیگر توسط ناوگان بین شهری این سازمان به سایر شهرستان‌های کشور حمل می شوند.

وی با اشاره به اینکه ناوگان بین شهری سازمان بهشت زهرا (س) تهران طی یک سال گذشته در حدود ۹ میلیون کیلومتر ماموریت انجام داده است، عنوان کرد: ناوگان شهری این سازمان نیز در حدود پنج میلیون کیلومتر ماموریت در داخل تهران انجام داده است.

خال ادامه داد: سامانه مخابرات سازمان بهشت زهرا(س) طی یک سال گذشته ۲۵۰ هزار تماس را ثبت کرده است، برای حمل، تطهیر و تدفین هر متوفی ۲۴ هماهنگی نیاز است که این امور به صورت روتین در این سازمان روزانه انجام می شود.

وی با بیان اینکه سازمان بهشت زهرا(س) جزو نهادهای خدمات رسانی است که به هیچ عنوان تعطیلی ندارد، خاطرنشان کرد: کارکنان بهشت زهرا(س) در تمامی ایام سال اعم از عید نوروز، عاشورا، تاسوعا و سایر مناسبت‌های ملی و مذهبی کشور در خدمت مردم هستند و تمام تلاش خود را برای رضایت افراد داغدار انجام می دهند.

این مسئول ادامه داد: روزانه ۵۰ تا ۷۰ هزار نفر به بهشت زهرا(س) تهران مراجعه می کنند این آمار در روزهای آخر هفته به ۳۰۰ هزار نفر و در پنجشنبه آخر سال به پنج میلیون نفر نیز می رسد.

وی با بیان اینکه سازمان بهشت زهرا (س) سعی دارد برای تمامی قشرهای جامعه خدمات رسانی مطلوب نماید، افزود: ۹۵۰ فرد بی بضاعت و بی خانمان طی سال ۹۷ در سازمان بهشت زهرا(س) با انجام دقیق تمام امور لازم برای متوفیان دفن شده‌اند.

خال یادآور شد: سازمان بهشت زهرا (س) به همراه آستان مقدس امام خمینی(ره) با ۷۵۰ هکتار وسعت پس از قبرستان وادی السلام نجف بزگترین آرمستان جهان محسوب می شود که ۳۰ هزار شهید و چهار هزار شهید گمنام را در خود جای داده است.

به گزارش آفتاب ری، بهشت زهرا (س) بزرگترین آرامستان ایران در جنوب تهران واقع شده است، فعالیت این آرامگاه رسماً در سال ۱۳۴۹ خورشیدی آغاز شد.

بهشت زهرا (س) ابتدا ۳۱۴ هکتار وسعت داشت که در سال ۱۳۷۶ بخش شمالی به مساحت ۱۱۰ هکتار و در سال ۱۳۸۷ بخش شرقی به مساحت ۱۶۰ هکتار خریداری و به آن اضافه شد.

بهشت زهرا (س) در حال حاضر یک میلیون و ۳۰۰ هزار نفر را در خود جای داده است.

 

انتهای متن/*

دیدگاه‌ها بسته شده‌اند.