Saturday, 28 May , 2022

کاهش وقوع جرایم خشن در شهرستان ری ۶۳ درصد

  • کد خبر : 168951
  • 27 دی 1400 - 14:53
کاهش وقوع جرایم خشن در شهرستان ری ۶۳ درصد

فرمانده انتظامی شهرستان ری از کاهش ۶۳ درصدی جرایم خشن و افزایش ۳۴ درصدی دستگیری سارقان پس از استقرار فرماندهی انتظامی شهرستان ری خبر داد.

به گزارش آفتاب ری، سرهنگ دوستعلی جلیلیان ظهر امروز در نشست خبری فرماندهی انتظامی شهرستان ری با اشاره به خدمات ارائه شده در ۶ ماهه گذشته پس از استقرار فرماندهی انتظامی اظهار داشت: رسانه‌ها در کشور ما درگیر با جنگ نرم هستند و رسالت بسیار خطیری را بر عهده دارند و قطعاً رسانه می‌تواند با نقطه نظرات و انتقادات سازنده نقش بسزای خود را برای القای امید به جامعه ایفا کنند.

وی افزود: هر دستگاه و ارگانی در کنار اقدامات فراوان عیب و نقصی‌هایی دارد اما از آنجا که معاندین به دنبال نفوذ در نظام و آسیب‌ها و ضربه‌های فرهنگی هستند رسانه‌ها می‌توانند تبلیغات و هجمه‌های دشمنان را با درایت خود خنثی کنند.

فرماندهی انتظامی شهرستان ری در ادامه گفت: پلیس ایران وجه تمایز زیادی با سایر کشورها دارد و در سایر کشورها پلیس بیشتر در ازای دریافت مزد کار امنیتی انجام می‌دهد اما می توان به جرات گفت این رویکرد در پلیس ایران وجود ندارد و بُعد مالی این مسئولیت اهمیت چندانی ندارد و گواه بر این است بیشتر اقدامات همکاران ما در نیروی انتظامی جهادی است.

جلیلیان تصریح کرد: ما معتقدیم که باید حافظ نظام جمهوری اسلامی ایران باشیم و تا آخرین قطره خون از پاسداری از این مرز و بوم دریغ نخواهیم کرد.

وی تصریح کرد: در سایر کشورها پلیس دستخوش سیاست‌زدگی است اما در جمهوری اسلامی با تغییر سیاست و دولت در نیروی انتظامی هیچ تأثیری ایجاد نمی‌شود و این در حالی است که پلیس از بینش سیاسی کافی برخوردار است اما به جریانات سیاسی بی‌توجه است و تنها گوش به فرمان مقام معظم رهبری است.

فرماندهی انتظامی شهرستان ری ابراز داشت: در سایر کشورها پلیس دستور محور است اما پلیس ایران پاسخگو و مردمی است و اخیراً نیز با ارتقای جایگاه سازمان فرماندهی به فرماندهی کل با فرمان مقام معظم رهبری به طور کامل تحت فرمان رهبر معظم انقلاب هستیم.

جلیلیان تأکید کرد: فرماندهی انتظامی شهرستان ری با همت و مطالبه مسئولان، مردم و رسانه‌ها شکل گرفت و ۱۱ کلانتری فعال و ۲ کلانتری در دست احداث داریم که در صورت حمایت مسئولان محلی کلانتری‌های حسن آباد و علائین تا دهه فجر افتتاح خواهد شد.

وی افزود: در این روزها کار با شدت و حدت انجام شده و این روحیه خدمت از ابتدای کار جزو وظایف ما بوده و به دنبال آن هستیم که بهترین‌ها را در شهرستان ری رقم بزنیم و این موفقیت ناشی از همسو بودن دیدگاه‌ها و رویکردها و نیز مطالبه مردم است.

فرمانده انتظامی شهرستان ری در ادامه ابراز داشت: در شهرستان ری با وجود کاستی‌ها و کمبودها مردم را از رجوع به ستاد فرماندهی تهران بزرگ بی نیاز کردیم و کلیه خدمات و ملزومات اداری در همین شهرستان انجام می‌شود.

جلیلیان ادامه داد: تاکنون طرح‌های رعد، امنیت محله محور، جمع‌آوری معتادان متجاهر، اجرایی شده و دستگیری‌های قابل توجهی انجام شده و با دستگاه های محلی و ملی تعاملات خوبی برقرار شده است.

وی عنوان کرد: هوشمندسازی پلیس که شعار سال است به شدت دنبال کردیم و شهرستان ری به عنوان پایلوت کل کشور نخستین فرماندهی انتظامی بود که اقدام به این کار کرد و پرونده‌ها به صورت الکترونیکی رصد و بازدید می‌شود.

فرمانده انتظامی شهرستان ری گفت: بازجویی به صورت تصویری از طرفین دعوا و شاکی از طریق مقام قضایی با معاونت قضایی کلانتری ضمن برقراری ارتبا بازجویی و دستورات به صورت آنلاین صادر شد.

جلیلیان با تأکید بر اقدامات امنیت نیروی انسانی و ناوگان موتوری و خودرویی ابراز داشت: ۱۲۱ نفر نیروی پایور و ۱۲۷ نفر نیروی وظیفه سرباز به مجموعه اضافه کردیم و ۴۳ دستگاه موتور سیکلت و خودرو نیز به این مجموعه اختصاص یافت و به ناوگان گشتی‌های خودرویی و موتوری اضافه شد.

وی ادامه داد: در کنار اقدامات سلبی اقدامات ایجابی نیز در دستور کار قرار گرفت و ۱۰۰ درصد پرونده های غیر امنیتی از معاونت قضایی کلانتری به معاونت اجتماعی ارجاع شد که خوشبختانه در حدود ۷۹ درصد منجر به سازش شد.

فرمانده انتظامی شهرستان ری با تأکید بر اینکه مشکلات و معضلات شناسایی و احصا شده و به عنوان خدمتگزار مردم مطالبه گری نیز داشته ایم اظهار داشت: حضور اتباع غیر مجاز را آسیب و تهدید می‌دانیم و مطالبه برای جمع آوری داشتیم که در این زمینه بهانه‌ای برای جمع آوری اتباع پذیرفته نیست و اما باید طرد و رد این افراد در مرز با سازوکار مناسب انجام شود.

جلیلیان گفت: در ۶ ماهه اخیر ۱۷۴۶ معتاد متجاهر جمع‌آوری، ۲۶۳ باند سازمان یافته از جرایم متلاشی و ۱۸۰۰ نفر اتباع بیگانه رد و طرد شدند و همچنین ۱.۵ تن مواد مخدر کشف در شهرستان کشف و ضبط شد.

وی اظهار داشت: شهرداری شهرستان ری نداریم و این مجموعه موجود شهرداری منطقه ۲۰ است که امکان ارائه خدمات شایسته و بایسته به شهروندان در زمینه پلیس راهبر وجود ندارد.

فرمانده انتظامی شهرستان ری تصریح کرد: مدیریت شهری اجازه نمی‌دهد راهبر منطقه ۲۰ راهبر در حیطه شهرستان ری خدمات رسانی کند و تا زمانی که شهرداری ری شهرستان نشود با پلیس راهبر مشکل داریم اما در کنترل عملیاتی ما هستند.

جلیلیان در پایان خاطرنشان کرد: در این مدت ۶ ماهه استقرار فرماندهی انتظامی شاهد ۱۴ درصد کاهش سرقت، ۶۳ درصد کاهش جرایم خشن، ۴ درصد افزایش کشفیات و ۳۴ درصد افزایش دستگیری سارقان بودیم.

انتهای متن/*

لینک کوتاه : http://aftaberey.ir/?p=168951

برچسب ها

ثبت دیدگاه

مجموع دیدگاهها : 0در انتظار بررسی : 0انتشار یافته : ۰

دیدگاهها بسته است.