منتشر شده در :  ۱۳۹۹/۰۹/۲۶                                 ساعت:  ۱۰:۵۵ ب٫ظ      

چهارمین مرحله رزمایش کمک های مؤمنانه آغاز شد

چهارمین مرحله رزمایش همدلی و کمک های مؤمنانه(پشتیبانی طرح شهید حاج قاسم سلیمانی) ظهر امروز در مصلی حرم حضرت عبدالعظیم حسنی(ع) ری با حضور جمعی از خانواده های شهدا و مسئولین برگزار شد.

چاپ خبر
به گزارش آفتاب ری، سردار محمد رضا نقدی معاون هماهنگ کننده سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در این مراسم با بیان اینکه شهروندان ایرانی همیشه با رفتار انسان دوستانه خود الگوی همه ملتهای جهان شده اند، گفت: مردم ما با الگوگیری از سیره اهل بیت(ع) همیشه در فکر معیشت نیازمندان جامعه بوده اند، این اعمال آنها در حالی که خودشان مشکلات اقصادی دارند به یک الگو در جهان تبدیل شده است، صاحبان قدرت که همیشه به دنبال تصاحب قدرت هستند باید انسانیت را از مردم ایران زمین یاد بگیرند و البته این فرهنگ به لطف خداوند نسل به نسل ادامه خواهد داشت.

وی با اشاره به آماده سازی ۷هزار بسته معیشتی در ایام با شکوه ولادت حضرت زینب(س) ادامه داد: شاهد درخشش پیروان آن بانو بزرگوار هستیم که در جنوب تهران که منطقه ثروتمندی نیست، با سخاوت و همدلی با اهدای بسته‌های حمایتی به یاری محرومان شتافته‌اند.

این مقام مسئول با اشاره به جانفشانی کادر درمان و بسیجیان، ابراز کرد: جامعه بزرگ بسیجیان از ابتدای انقلاب، هشت سال دفاع مقدس، فتنه های مختلف دشمن خوب عمل کرده اند و امروز هم در مقابله با کرونا سنگ تمام گذاشته اند و همچنین حرکت بزرگ کادر درمان همیشه در میان مردم جاودان خواهد ماند. سردار نقدی در پایان امروز را تکرار هشت سال دفاع مقدس خواند و افزود: حرکت‌های این چنینی مردم، خاطره بزرگی برای نسل‌های آینده خواهد شد.

 

سردار ذوالقدر: بیش از ۵۳۰هزار بسته معیشتی در استان تهران توزیع شده است سردار احمد ذوالقدر فرمانده سپاه سیدالشهدا(ع) استان تهران نیز در این مراسم با اعلام این خبر که از ابتدای شیوع ویروس کرونا تاکنون ۵۳۸ هزار بسته معیشتی در شهرستانهای استان تهران پخش شده است، گفت: با کمک خیرین تاکنون ۴۰۸۳ راس دام قربانی، ۱۲هزار بسته لوازم تحریر در قالب طرح “همکلاسی سلام”، ۳۸۰تبلت و گوشی، ۱۲۱هزار لباس پرستاری، ۳۴میلیون ماسک در میان نیازمندان توزیع شده است.

وی با ابراز اینکه بر اساس طرح شهید سلیمانی با همکاری مراکز بهداشتی بیش از ۱۶ هزار خانه را مورد تست کرونا قرار داده ایم، گفت: تفاهم نامه ای با بنیاد مسکن برای ساخت و بازسازی ۱۵۰۰ خانه ویژه مستمندان امضا کرده ایم که تاکنون ۱۰ باب از این منازل تحویل نیازمندان شده است.

وی افزود: امروز در چهارمین مرحله از رزمایش کمکهای مؤمنانه، ۷هزار بسته معیشتی شامل برنج، روغن، رب، ماکارونی و سایر اقلام مورد نیاز خانوارها توزیع می شود.

وی بااشاره به فعالیت های گروه های جهادی این سپاه اظهار داشت: هفت حوضچه با ظرفیت هر کدام ۱۸هزار لیتر آب و ۳۶ کیلومتر لوله گذاری برای احیاء اراضی کشاورزی بنا شد که با این کار امروز بیش از ۵۲۰ هکتار از اراضی لم یزرع به دلیل نبود آب در روستهای استان تهران به اراضی مرغوب کشاورزی تبدیل شده است.

همچنین در پایان این مراسم از خانواده های شهدای سلامت استان تهران، شهدای مدافع حرم، جامعه پرستاران و پزشکان، تطهیرکنندگان بهشت زهرا (س) جهادگران بسیجی و خیران قدردانی شد.

 

انتهای متن/*

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.