منتشر شده در :  ۱۳۹۷/۰۹/۱۳                                 ساعت:  ۹:۰۲ ق٫ظ      
نماینده مجلس شورای اسلامی:

چالش‌ها در آموزش و پرورش ادامه دارد

نماینده مجلس شورای اسلامی گفت: مادامی که آموزش و پرورش، دغدغه و اولویت اولیه و اصلی دولت ها نباشد چالش ها در این حوزه ادامه خواهد داشت.

چاپ خبر
به گزارش آفتاب ری، فریده اولاد قباد عصر دوشنبه در جلسه رسیدگی و بررسی مشکلات آموزش و مدارس شهرستان ری که با حضور علی شهری مدیرکل نوسازی مدارس استان تهران، هدایت الله جمالی پور فرماندار ویژه شهرستان ری و روسای آموزش و پرورش ناحیه یک و دو شهرری برگزار شد، اظهار داشت: مادامی که آموزش و پرورش، دغدغه و اولویت اولیه و اصلی دولت‌ها نباشد چالش‌ها در این حوزه ادامه خواهد داشت.

نماینده مردم تهران، ری، شمیرانات، اسلامشهر و پردیس در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه سهم آموزش و پرورش در بودجه عمومی کشور کمتر از ۱۰ درصد است، گفت: آموزش و پرورش با ۱۰ هزار میلیارد تومان کسری بودجه مواجه است.

وی با بیان اینکه بودجه سال ۹۶ در آموزش و پرورش ۳۶ هزار میلیارد تومان بوده است، تصریح کرد: بودجه آموزش و پرورش سال گذشته در مقایسه با نرخ ارز سه هزار و ۵۰۰ تومان مبلغ ۴۷ هزار میلیارد تومان محقق نشد.
عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی افزود: از زمانی که مراکز تربیت معلم مورد بی مهری قرار گرفت چالش‌های بسیاری در حوزه آموزش و پرورش ایجاد شد.
وی عنوان کرد: ۴۷۰ مرکز تربیت معلم به کمتر از ۱۰۰ مرکز تقلیل یافت.
اولاد قباد افزود: تعداد دانشجویان مرکز تربیت معلم از ۱۰۰ هزار دانشجو به هفت هزار نفر کاهش یافت.
وی خاطر نشان کرد: در دهه ۶۰ جمعیت دانش آموزی افزایش یافت و ناگزیر مدارس دو شیفت و سه شیفت شدند و همین موضوع سبب کمبود تجهیزات و امکانات شد.
عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی گفت: کاهش هفت درصدی جمعیت دانش آموزی موجب ایجاد تعادل شد که بر همین اساس منابع مالی و انسانی در آموزش و پرورش تا حدودی نسبت به قبل متعادل شد.

انتهای متن/*

دیدگاه‌ها بسته شده‌اند.