منتشر شده در :  ۱۳۹۷/۰۸/۳۰                                 ساعت:  ۹:۱۳ ق٫ظ      

وضعیت ترافیک جاده های شمال

بر اساس اطلاعات دوربین های نظارت تصویری و سامانه هوشمند تردد شمار بر خط ، در حال حاضر غیر از محورهای مسدود و ممنوع ذکر شده در این گزارش، بقیه محورهای مواصلاتی کشور باز است و تردد در آنها به روال عادی جریان دارد.

چاپ خبر
به گزارش آفتاب ری، آخرین وضعیت محدوده ترافیکی جاده های شمال کشور

تردد خودرو در محور کندوان از ساعت ۱۴:۰۰ تا ۲۴:۰۰ روز جمعه دوم آذر از کرج به سمت مرزن آباد ممنوع است، با اعلام مأموران پلیس راه در محل، تردد از ساعت ۱۷:۰۰ تا ۲۴:۰ روز جمعه از مرزن آباد به سمت کرج به صورت یک طرفه خواهد بود.محدودیت ترافیکی جاده های شمال

محدودیت ترافیکی جاده های شمال

بر اساس اطلاعات دوربین های نظارت تصویری و سامانه هوشمند تردد شمار بر خط ، در حال حاضر غیر از محورهای مسدود و ممنوع ذکر شده در این گزارش، بقیه محورهای مواصلاتی کشور باز است و تردد در آنها به روال عادی جریان دارد. کل تردد ثبت شده در شبانه روز گذشته براساس آخرین اطلاعات حاصل از ۲۲۱۳ دستگاه ترددشمار فعال در محورهای برون شهری، نسبت به روز قبل ۰.۱ درصد افزایش نشان می دهد، در همین مدت همچنین سهم وسایل نقلیه سنگین در ترافیک راه ها ۱۶.۶ درصد، اوج تردد بین ساعات ۱۷ الی ۱۸ و کمترین تردد بین ساعات ۳ الی ۴ صورت گرفت، هموطنان با آگاهی از این موضوع می توانند ساعات مناسب تری را برای سفر انتخاب کنند .

پرترددترین جاده های کشور

آزادراه کرج-قزوین ، آزادراه کرج -تهران، آزادراه تهران-کرج، آزادراه قزوین-کرج، آزادراه ساوه – تهران، آزادراه قم-تهران، آزادراه تهران-کرج، محور پاکدشت-تهران، آزادراه تهران-ساوه و جاده تهران-شهریار و شهریار-تهران در ۲۴ ساعت گذشته بیشترین ترافیک را داشته اند .

ممنوعیت تردد به دلیل مداخلات جوی و شرایط نامناسب فیزیکی راه 

محور پونل – خلخال در استان گیلان محدوده قبل از سد شفارود به علت ریزش کوه تا اطلاع بعدی مسدود است. محور رامیان -اولنگ-شاهرود واقع در استان های گلستان و سمنان به دلیل نبود ایمنی کافی، فعلاً مسدود است. محور فرعی شمشک – دیزین، واقع در استان های البرز و تهران، از مورخ ۱۷ تیر ۹۶ تا اطلاع بعدی به دلیل نبود ایمنی کافی مسدود است. محور املش-اطاقور واقع در استان گیلان، از مورخ ۱۴ مهر ۹۷ تا اطلاع بعدی، به دلیل نبود ایمنی کافی مسدود است. محور سی سخت – پادنا واقع در استان کهگیلویه و بویر احمد ، از مورخ ۱۵ مهر ۹۷ تا اطلاع بعدی به دلیل نبود ایمنی کافی مسدود است. محور گنجنامه – تویسرکان، واقع در استان همدان از مورخ ۲۵ آبان ۹۷ تا اطلاع بعدی به دلیل نبود ایمنی کافی مسدود است.

محدودیت ترافیکی جاده ها تا روز دوشنبه ۵ آذرماه ۹۷

تردد موتور سیکلت از ساعت۱۲:۰۰ ظهر روز چهار شنبه مورخ ۹۷/۰۸/۳۰ تا ساعت ۰۶:۰۰ روز دوشنبه مورخ ۹۷/۰۹/۰۵ از محورهای کرج-چالوس ، هراز، فیروزکوه و محور تهران – سمنان – مشهد و بالعکس ممنوع است؛ تردد موتورسیکلت های انتظامی و امدادی برای انجام ماموریت های ضروری در مسیر مجاز جریان ترافیک بلامانع خواهد بود. در محور کندوان تردد انواع وسایل نقلیه از ساعت ۱۴:۰۰ الی۲۴:۰۰ روز جمعه مورخ ۹۷/۰۹/۰۲ از کرج به سمت مرزن آباد ممنوع است، با اعلام مأموران پلیس راه در محل، تردد انواع وسایل نقلیه از ساعت ۱۷:۰۰ تا ۲۴:۰ روز جمعه مورخ ۹۷/۰۹/۰۲ از مرزن آباد به سمت کرج به صورت یک طرفه خواهد بود. تردد انواع وسایل نقلیه از ساعت ۱۳:۰۰ الی۲۴:۰۰ روز یکشنبه مورخ ۹۷/۰۹/۰۴ از کرج به سمت مرزن آباد ممنوع است، با اعلام مأموران پلیس راه در محل، تردد انواع وسایل نقلیه از ساعت ۱۶:۰۰ الی ۲۴:۰۰ روز یکشنبه مورخ ۹۷/۰۹/۰۴ از مرزن آباد به سمت کرج به صورت یک طرفه خواهد بود. در محور هراز تردد انواع وسایل نقلیه از ساعت ۱۴:۰۰ الی ۲۴:۰۰ روز جمعه مورخ ۹۷/۰۹/۰۲ از رودهن به سمت آمل ممنوع است و از ساعت ۱۶ الی۲۴:۰۰ روز جمعه مورخ ۹۷/۰۹/۰۲ از آب اسک به سمت رودهن (محدوده مشاء) به صورت یک طرفه خواهد بود. تردد انواع وسایل نقلیه از ساعت ۱۴:۰۰ الی ۲۴:۰۰ روز یکشنبه مورخ ۹۷/۰۹/۰۴ از رودهن به سمت آمل ممنوع است و از ساعت ۱۶ الی۲۴:۰۰ روز یکشنبه مورخ ۹۷/۰۹/۰۴ از آب اسک به سمت رودهن (محدوده مشاء) تردد به صورت یک طرفه خواهد بود. در محور کندوان تردد انواع تریلر ، کامیون و کامیونت از کرج به چالوس و بالعکس کماکان ممنوع است. در محور هراز تردد تریلرها کماکان ممنوع است همچنین تردد کامیون ها و کامیونت ها به استثنای حاملین مواد سوختی و فاسدشدنی از ساعت ۱۲:۰۰ الی ۲۴:۰۰ روز چهار شنبه هفته جاری و از ساعت ۰۶:۰۰ الی ۲۴:۰۰ روزهای پنجشنبه و جمعه هفته جاری و همچنین از ساعت ۱۲:۰۰ الی۲۴:۰۰ روز شنبه ۹۷/۰۹/۰۳ و از ساعت ۰۶:۰۰ الی ۲۴:۰۰ روز یکشنبه مورخ ۹۷/۰۹/۰۴ و همچنین از ساعت ۰۶:۰۰ الی ۱۲:۰۰ ظهر روز دوشنبه مورخ ۹۷/۰۹/۰۵ ممنوع است. در محور فیروزکوه تردد تریلرها به استثنای حاملین مواد سوختی و فاسد شدنی از ساعت ۰۸:۰۰ الی۲۴:۰۰ روز یکشنبه مورخ ۹۷/۰۹/۰۴ از تهران به قائم شهر و بالعکس، ممنوع است. در محور آستارا- اردبیل و بالعکس تردد انواع تریلر و کامیون به استثنای حاملین مواد سوختی و فاسد شدنی از ساعت۱۲:۰۰ الی۲۴:۰۰ روز پنجشنبه مورخ ۹۷/۰۹/۰۱ و همچنین از ساعت ۰۶:۰۰ الی ۲۴:۰۰ روز یکشنبه مورخ ۹۷/۰۹/۰۴ ممنوع است. در محورهای قدیم قزوین-رشت و بالعکس تردد انواع تریلر و کامیون به استثنای حاملین مواد سوختی و فاسد شدنی از ساعت ۱۲:۰۰ الی۲۴:۰۰ روز پنجشنبه مورخ ۹۷/۰۹/۰۱ و همچنین از ساعت ۰۶:۰۰ الی ۲۴:۰۰ روز یکشنبه مورخ ۹۷/۰۹/۰۴ ممنوع است. در باند رفت سلفچگان- قم (به سمت قم) تردد انواع تریلر و کامیون به استثنای حاملین مواد سوختی و فاسدشدنی از ساعت ۱۶:۰۰ الی۲۴:۰۰ روز یکشنبه مورخ ۹۷/۰۹/۰۴ در محور فوق ممنوع است و مسیر جایگزین محور اتوبان ساوه به سمت تهران است.

محدودیت تردد به دلیل عملیات کارگاه جاده ای

در باند جنوبی آزادراه تهران – کرج – قزوین حدفاصل امامزاده طاهر تا پمپ بنزین آفتاب در استان البرز، از مورخ ۱۰ مهر لغایت ۵ دی ۹۷، روزهای شنبه تا چهارشنبه از ساعت ۰۹:۳۰ الی ۱۶:۰۰ هر هفته، غیر از روزهای ، پنجشنبه، جمعه، ایام تعطیلات رسمی و همچنین روزهای قبل و بعد از تعطیلات چند روزه، به دلیل اجرای عملیات بهسازی و لکه گیری آسفالت، کیلومتر ۳۳ الی ۱۳، تردد همزمان با اجرای عملیات و رعایت جوانب احتیاط انجام می شود. در محور کرج – چالوس، واقع در استان البرز، از مورخ ۱۰ مهر لغایت ۵ دی ۹۷، روزهای شنبه تا سه شنبه از ساعت ۸ تا ۱۶ و روزهای چهارشنبه از ساعت ۸ تا ۱۲ هر هفته غیر از روزهای پنجشنبه، جمعه، ایام تعطیلات رسمی و همچنین روزهای قبل و بعد از تعطیلات چند روزه، به دلیل اجرای عملیات بهسازی و لکه گیری، کیلومتر ۰ الی ۷۰، تردد همزمان با اجرای عملیات و رعایت جوانب احتیاط انجام می شود. در محور هراز از روز ۱۵ مهر الی ۳۰ آذر ۹۷، روزهای شنبه از ساعت ۱۲:۰۰ الی ۱۷:۰۰، روزهای یکشنبه تا سه شنبه از ساعت ۰۸:۰۰ الی ۱۷:۰۰ و همچنین روزهای چهار شنبه از ساعت ۸ الی ۱۲ هر هفته، غیر از ایام تعطیلات رسمی و همچنین روزهای قبل و بعد از تعطیلات چند روزه، به دلیل اجرای عملیات اصلاح قوس و برداشت پوزه سنگی، کیلومتر ۵۰ الی ۵۱، محدوده اجرای عملیات مسدود بوده و تردد همزمان با اجرای عملیات با رعایت جوانب احتیاط از کنارگذر انجام می شود. در محور هراز ( تونل شماره ۱ گردنه امامزاده هاشم )، واقع دراستان مازندران، از مورخ ۱۵ مهر الی ۳۰ آذر ۹۷، به صورت ۲۴ ساعته، به دلیل اجرای عملیات بازسازی و بازگشایی مسیر آب کانال های دو طرف تونل، کیلومتر ۱۰۳ الی ۱۰۴، تونل شماره ۱ گردنه امامزاده هاشم مسدود بوده و تردد از محور قدیم محدوده گردنه امام زاده هاشم انجام می شود. محور کرج-چالوس (تونل شماره ۵ امیرکبیر)، واقع در استان های البرز و مازندران از مورخ ۲۹ مهر لغایت ۲۰ اسفند ۹۷، روزهای شنبه تا سه شنبه در حوزه استان البرز (میدان امیر کبیر) از ساعت ۲۲:۳۰ الی ۵ روز بعد و در حوزه استان مازندران (مقطع مرزن آباد) از ساعت ۲۱ الی ۵ روز بعد غیر از روزهای چهارشنبه، پنجشنبه، جمعه، ایام تعطیلات رسمی و همچنین روزهای قبل و بعد از تعطیلات چند روزه، به دلیل اجرای عملیات ایمن سازی تونل امیرکبیر (شماره ۵) مسدود بوده و تردد از محورهای فیروزکوه و هراز انجام می شود. محور قدیم تهران – قم، واقع در استان تهران، از مورخ ۱۴ آبان لغایت ۳۰ بهمن ۹۷، از ساعت ۹ الی ۱۷ روزهای شنبه، یکشنبه، دوشنبه و چهارشنبه و همچنین روزهای سه شنبه و پنج شنبه از ساعت ۹ الی ۱۴ هر هفته، به غیر از ایام تعطیلات رسمی و همچنین روزهای قبل و بعد از تعطیلات چند روزه، به دلیل اجرای عملیات روکش آسفالت، حدفاصل کیلومتر ۴۵ تا ۷۶، یک خط از محور مسدود بوده و تردد با محدودیت رعایت جوانب احتیاط انجام می شود. آزادراه تهران- قم، واقع در استان تهران، از مورخ ۲۰ آبان لغایت ۳۰ آذر ۹۷، از ساعت ۹ الی ۱۷، روزهای شنبه، یکشنبه، دوشنبه، چهارشنبه و همچنین روزهای سه شنبه و پنجشنبه از ساعت ۹ الی ۱۴ هر هفته، به غیراز ایام تعطیلات رسمی و همچنین روزهای قبل و بعد از تعطیلات چند روزه، به دلیل اجرای عملیات نصب نیوجرسی مفصلی، کیلومتر ۰ الی ۳۰ تردد همزمان با اجرای عملیات و رعایت جوانب احتیاط انجام می شود. مسافران می توانند برای دریافت اطلاعات تفصیلی راه ها و خلاصه آخرین وضعیت جاده ها، عدد ۱۴۱ را به شماره ۱۰۰۰۱۴۱ پیامک کنند و یا با شماره های ۱۴۱ و ۸۸۹۲۵۲۵۲ تماس بگیرند.

 

انتهای متن/*

دیدگاه‌ها بسته شده‌اند.