منتشر شده در :  ۱۳۹۷/۱۲/۱۰                                 ساعت:  ۱۰:۳۶ ق٫ظ      
وزیر بهداشت تاکید کرد؛

وزیر قوم یا فرقه ای خاص نیستم/باید از حق سلامت آحاد ملت دفاع کنم

وزیر بهداشت، با عنوان این مطلب که بنده وزیر قوم یا فرقه ای خاص نیستم، گفت: باید از حق سلامت تمام آحاد ملت ایران دفاع کنم.

چاپ خبر
به گزارش آفتاب ری،سعید نمکی، بعد از ظهر پنج شنبه، از بخش های مختلف بیمارستان و زایشگاه دکتر سپیر تهران وابسته به کانون خیریه خیرخواه بازدید و در جلسه ای با حضور مسئولان این بیمارستان و برخی از اعضای انجمن کلیمیان، بر لزوم بازسازی بخش های مختلف و توسعه این بیمارستان تاکید کرد.

وزیر بهداشت، در نشست مشترک با مسئولان این بیمارستان، گفت: دکتر مره صدق تلاش های دلسوزانه و عاشقانه ای برای ارتقای این بیمارستان دارد و از تمامی پرسنل و هیات مدیره این بیمارستان که به مردم و اقشار نیازمند خدمت رسانی می کنند، تشکر می کنم.

وی تصریح کرد: در کشور از دیرباز فاصله ای بین مسلمانان و غیرمسلمانان نبوده و حتی بعد از پیروزی انقلاب اسلامی نیز در قانون اساسی برای اقلیت های دینی جایگاه های ویژه در مراکز تصمیم گیری از جمله مجلس در نظر گرفته شده است.

وزیر بهداشت با بیان اینکه بنده وزیر بهداشت قوم و یا فرقه ای خاص نیستم، گفت: بنده وزیر بهداشت تمام مردم ایران اعم از مسلمان، کلیمی، زرتشتی، مسیحی، افراد بدون دین و مذهب و حتی زندانیان هستم و باید از حق سلامت تمام آحاد ملت ایران دفاع کنم.

نمکی ضمن تقدیر از خدمات ارائه شده در این بیمارستان به مردم، گفت: این بیمارستان قدمت بسیار بالایی دارد و تلاش می کنیم تا بخش های مختلف آن را بازسازی کنیم که خدمات در شرایط بهتری به مردم ارائه شود البته لازم است که این بیمارستان توسعه پیدا کرده و تجهیز شود.

سیامک مره صدق رئیس بیمارستان دکتر سپیر و عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس، نیز در این نشست، گفت: بیمارستان دکتر سپیر حدود ۸۰ سال قدمت دارد و خدمات آن به همه مردم و اقشار نیازمند ارائه می شود. ۲۵۰ نیرو در این بیمارستان فعالیت دارند که اکثریت آنها مسلمان هستند.

وی افزود: بیش از ۹۰ درصد از بیماران بیمارستان دکتر سپیر، مسلمان هستند و ۵ هزار خانواده تحت پوشش مددکاری این بیمارستان قرار دارند و افتخار داریم که در این بیمارستان به همه مردم، خدمات ارائه می دهیم.

عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس، ضمن تقدیر از رویکرد مثبت وزیر بهداشت در زمان مسئولیت در سازمان برنامه و بودجه نسبت به این بیمارستان، گفت: مشکلات طرح تحول سلامت توسط وزیر حل می شود و دکتر نمکی، گمشده طرح تحول سلامت است که به کمک وی، مشکلات و نواقص این طرح برطرف خواهد شد.

بیمارستان دکتر سپیر ۷۲ تخت دارد که ۱۲ تخت آن مربوط به بخش مراقبت های ویژه است.

منبع :مهر

انتهای متن/*

دیدگاه‌ها بسته شده‌اند.