منتشر شده در :  ۱۴۰۰/۰۲/۰۷                                 ساعت:  ۳:۵۸ ب٫ظ      

واکسیناسیون کرونا ویژه گروه‌های خاص در شهرستان ری انجام شد

رییس شبکه بهداشت و درمان شهرستان ری، گفت: واکسیناسیون کرونا ویژه گروه‌های آسیب پذیر از جمله مددجویان تحت پوشش بهزیستی، کادر درمان، پاکبان های شهرداری و کارکنان مراکز نگهداری سالمندان و افراد خاص در این شهرستان انجام شد.

چاپ خبر
به گزارش آفتاب ری، علیرضا صدرایی اظهار داشت: هم اکنون نیز واکسیناسیون گروه های خدمات رسان مانند نیروی انتظامی و آتش نشانی ها در حال انجام است.

وی با بیان اینکه واکسیناسیون عمومی مردم طی هفته های آینده همزمان با سراسر کشور در شهرستان ری نیز انجام خواهد شد، افزود: ثبت‌نام برای واکسن کرونا فقط از طریق سامانه سراسری وزارت بهداشت انجام خواهد گرفت و مردم نباید به مراکز بهداشتی مراجعه کنند.

صدرایی اضافه کرد: در زمان تزریق سراسری واکسن کرونا در شهرستان ری ۲۸ مرکز خدمات جامع سلامت و ۱۲۰ پایگاه بهداشتی در داخل شهرهای و ۳۵ خانه بهداشت در روستا به مردم جنوب تهران خدمات رسانی خواهند کرد.

وی با اشاره به اینکه در تزریق سراسری واکسن کرونا افراد بالای ۸۰ سال در اولویت هستند، خاطرنشان کرد: واکسیناسیون برای عموم مردم براساس دستورالعمل های وزارت بهداشت و ستاد ملی کرونا انجام خواهد شد.

شهرستان ری با جمعیت در حدود یک میلیون نفر در جنوب استان تهران واقع شده است.

ویروس کرونا موجب بیماری عفونی «کووید ۱۹» می‌شود و این ویروس ۲۴ آذر ۱۳۹۸ در شهر «ووهان» واقع در مرکز چین گزارش شد، ابتدا از این بیماری به‌عنوان ذات‌الریه نام ‌برده می‌شد، اما کمیسیون ملی بهداشت چین در ۹ دی ۱۳۹۸ به‌صورت رسمی شیوع این ویروس را در چین اعلام کرد.

«کرونا»، ویروسی است که گستردگی شیوع آن بسیار وسیع است و از جمله راه‌های انتقال آن عطسه، سرفه، دست‌دادن و روبوسی است؛ پزشکان توصیه می‌کنند، افراد علاوه بر پرهیز از دست‌دادن، روبوسی و حضور در مرکزهای عمومی؛ به‌ هنگام عطسه لازم است، جلوی بینی خود را با دستمال بگیرند و یا برای مهار آن از آرنج خود استفاده کنند.

برای جلوگیری از شیوع ویروس کرونا؛ رعایت شیوه‌نامه‌های بهداشتی همچون استفاده از «ماسک» و «فاصله‌گذاری اجتماعی» توصیه شده است.

 

انتهای متن/*

دیدگاه‌ها بسته شده‌اند.