منتشر شده در :  ۱۴۰۰/۰۵/۱۴                                 ساعت:  ۱۰:۵۳ ق٫ظ      

واکسیناسیون فرهنگیان نیاز به اختصاص مراکز بیشتر و نوبت دهی دقیق دارد

واکسیناسیون فرهنگیان در شهرستان‌های استان تهران در حال اجراست اما با توجه به وجود تعداد قابل توجهی از فرهنگیان در نویت دهی و اختصاص مراکز تزریق می بایست اهتمام ویژه‌ای از سوی متولیان امر صورت گیرد.

چاپ خبر
به گزارش آفتاب ری، واکسیناسیون سراسری فرهنگیان در سراسر کشور همزمان با عید سعید غدیر کلید خورد تا دانش آموزان سال تحصیلی پیش رو را با شکوه آغاز کنند.

بر اساس بررسی‌های صورت گرفته تداوم آموزش‌های مجازی و عدم حضور دانش‌آموزان در کلاس‌های درس و جمع هم سن و سالان مشکلات فرهنگی و اجتماعی را در آینده ایجاد می‌کند که در راستای جلوگیری از این آسیب‌ها واکسیناسیون فرهنگیان جهت آماده سازی حضور در کلاس‌های درس حضوری در اولویت بهداشت و درمان کشور قرار گرفت.

روند واکسیناسیون فرهنگیان علیه بیماری منحوس کرونا در شهرستان‌های استان تهران نیز آغاز شده و بر اساس برنامه‌ریزی‌ها کلیه فرهنگیان تا پیش از آغاز سال تحصیلی جدید نوبت دوم واکسن را نیز دریافت خواهند کرد.

بر اساس مشاهدات صورت گرفته در برخی شهرها واکسیناسیون فرهنگیان بدون نوبت دهی صحیح انجام می‌شود که باعث نارضایتی این قشر فرهیخته از نحوه اطلاع رسانی‌ در زمینه دریافت نوبت شده است، لذا باتوجه به تعداد زیاد فرهنگیان و لزوم اجرای دقیق این طرح انتظار می‌رود مسئولان اهتمام ویژه‌ای نسبت به نوبت دهی و افزایش مراکز تزریق واکسن داشته باشند.

۱۴۰۰ فرهنگی در دماوند تا پیش از سال تحصیلی جدید واکسینه می‌شوند

مهرداد پورفتحی در جمع خبرنگاران با اشاره به آغاز واکسیناسیون فرهنگیان اظهار داشت: امروز ۱۱ مردادماه واکسیناسیون فرهنگیان شهرستان دماوند آغاز و تا پایان طرح در حدود ۱‌هزار و ۴۰۰ معلم مدارس و مراکز پیش‌دبستانی دولتی و غیردولتی واکسینه خواهند شد.

وی افزود: شبکه بهداشت و درمان دماوند و کادر درمان در مقابله با کرونا خدمات ارزنده‌ای را به مردم شهرستان دماوند ارائه کردند و امروز نیز به منظور حفظ شأن و منزلت معلمان و فرهنگیان و جهت جلوگیری از اتلاف وقت مکان جداگانه‌ای جهت واکسیناسیون در سالن ورزشی شهرک امامیه آماده و مورد بهره‌برداری قرار گرفت.

رئیس اداره آموزش‌وپرورش دماوند در ادامه گفت: تلاش کردیم جهت رفاه حال فرهنگیان تعداد کاربران افزایش یابد و در این راستا نوبت‌دهی به‌صورت مدرسه‌ای انجام خواهد شد تا ازدحامی صورت نگیرد و روزانه مدارس همراه با کادر خود در این مرکز حضور پیدا می‌کنند.

پورفتحی با بیان اینکه نوع واکسن معلمان و فرهنگیان برکت و سینوفارم است در پایان خاطرنشان کرد: سعی می‌کنیم که تزریق دُز اول واکسن فرهنگیان تا یک‌شنبه هفته آینده به پایان برسد تا تزریق دُز دوم را در ۱۷ شهریورماه انجام دهیم و معلمان آماده باشند تا چنانچه بازگشایی مدارس صورت گرفت دچار مشکل نشویم.

۱۰ هزار فرهنگی در ری تا پیش از آغاز سال تحصیلی واکسینه می‌شوند

علیرضا صدرایی با اشاره به روند متداوم واکسیناسیون فرهنگیان در ری اظهار داشت: واکسیناسیون فرهنگیان در شهرستان ری همزمان با روز عید سعید غدیر و با حضور وزرای آموزش و پرورش و بهداشت و درمان کلید خورد.

وی افزود: شهرستان ری به دلیل وسعت سرزمینی دارای ۴ ناحیه آموزش و پرورش شامل ناحیه ۱ و ۲ در مرکز شهرری و بخش‌های فشافویه و کهریزک است که بر اساس برنامه ریزی صورت گرفته با اولویت بندی برای دریافت واکسن مراجعه خواهند کرد.

رئیس اداره بهداشت شهرستان ری در ادامه گفت: در حدود ۱۰ هزار فرهنگی در این طرح واکسینه می‌شوند و نوبت دهی برای مراجعه به مرکز تجمیعی طبق برنامه ریزی ادارات آموزش و پرورش شهرستان خواهد بود.

صدرایی در پایان خاطرنشان کرد: در حال حاضر مرکز تجمیعی تزریق واکسن فرهنگیان در شهرری فعال است و امیدواریم با اجرای موفق این طرح فرهنگیان تا پیش از آغاز سال تحصیلی نوبت دوم واکسن را نیز دریافت کنند.

۴۸۰۰ فرهنگی در پاکدشت علیه بیماری کرونا واکسینه می‌شوند

سید اصغر میرقاسمی در پاکدشت، از اجرای طرح واکسینه فرهنگیان علیه بیماری کرونا از ابتدای هفته خبر داد و گفت: از ۹ مردادماه طرح واکسینه فرهنگیان با همکاری شبکه بهداشت و درمان شهرستان پاکدشت آغاز شد.

وی افزود: از آغاز این طرح تاکنون ۷۰۰ نفر از معلمین واکسن کرونا را دریافت کردند و ۴ هزار و ۱۰۰نفر دیگر در انتظار تزریق واکسن هستند که با هماهنگی‌های صورت گرفته به ترتیب برای دریافت نوبت اول واکسن مراجعه خواهند کرد.

رئیس اداره آموزش و پرورش پاکدشت در ادامه با تقدیر از کادر درمان و شبکه بهداشت شهرستان گفت: به طور متوسط در هر روز ۱۵۰ فرهنگی با اولویت معلمین ابتدایی واکسن کرونا را دریافت می‌کنند و پس از اتمام این پایه، پایه‌های متوسطه دور اول و دوردوم متوسطه آغاز می‌شود.

میرقاسمی در پایان خاطر نشان کرد: تا ابتدای شروع سال تحصیلی نوبت دوم واکسن فرهنگیان نیز اتمام خواهد یافت تا بتوانیم آغاز سال تحصیلی جدید را بدون کرونا آغاز کنیم و شور و نشاط را دوباره با صحت و سلامت دانش آموزان و فرهنگیان شاهد باشیم.

واکسیناسیون حدود ۴ هزار نفر از فرهنگیان شهرقدس

صادق محمدی از آغاز واکسیناسیون فرهنگیان خبر داد و اظهار داشت: طی توافق‌نامه میان وزارت بهداشت و درمان و وزارت آموزش‌وپرورش، اسامی نیروهای غیردولتی، رسمی، حق‌التدریس و خدمات از طریق سامانه در اختیار بهداشت و درمان قرار گرفت.

وی با اشاره به اینکه حدود ۴ هزار نفر از جامعه فرهنگیان شهرستان قدس در حال واکسیناسیون هستند، افزود: مراکز واکسیناسیون و نیروهای اجرایی از جامعه فرهنگیان بوده که در مدرسه شهیدان تقی‌زاده در حال انجام است.

مدیر آموزش‌وپرورش شهرستان قدس در ادامه گفت: این اقدام با همکاری پزشکان و ناظرین شبکه بهداشت و درمان بوده که با توجه به نوبت‌دهی‌های صورت گرفته طبق لیست ارائه شده پس از احراز هویت از ساعت ۸ صبح تا ۱۲:۳۰ انجام می‌شود.

محمدی در پایان خاطرنشان کرد: مرحله اول واکسیناسیون معلمان و فرهنگیان تا ۱۰ روز ادامه داشته و واکسن‌های کووایران برکت و سینوفارم در اختیار بوده که با انتخاب افراد مورد استفاده قرار می‌گیرد.

 

انتهای متن/*

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.