منتشر شده در :  ۱۴۰۰/۰۶/۲۳                                 ساعت:  ۲:۳۲ ب٫ظ      

نماینده مردم ری: بودجه فرهنگی کشور برای سال جاری به ۳.۵ درصد رسیده است

ری- نماینده مردم تهران، ری، شمیرانات، اسلامشهر و پردیس در مجلس با اشاره به اینکه قبلا بودجه فرهنگی کشور نیم درصد بوده است گفت: بودجه فرهنگی کشور برای سال جاری به ۳.۵ درصد رسیده است.

چاپ خبر
به گزارش آفتاب ری،  حجت الاسلام مرتضی آقا تهرانی عصر دوشنبه در حاشیه بازدید اعضای کمسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی از بخش‌های فرهنگی، تاریخی و ورزشی شهرستان ری در جمع خبرنگاران با اشاره به اینکه زیارت حضرت عبدالعظیم در ری همانند زیارت امام حسین در کربلا است اظهار داشت: امروز توفیقی بود که در شهرستان ری حضور پیدا کنیم و کمیسیون فرهنگی به ۳ قسمت تقسیم شد و بخش‌های علمی و میراث فرهنگی و ورزش مورد بازدید و بررسی قرار گرفت.

آقا تهرانی با اشاره به اینکه مردم حق زیادی به گردن مسئولان دارند گفت: رسیدگی به مردم کوخ نشین و کسانی که کم برخوردار هستند و دارای استعداد زیادی هستند در اولویت قرار دارد و باید به آنان رسیدگی شود و امروز آسیب‌ها و نقاط ضعف و قوت دیده شد.

رئیس کمسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه فردا در مجلس جمع بندی کلی در زمینه بازدید امروز خواهیم داشت افزود: وقتی بازدیدها نتیجه داشته باشد مردم می‌دانند وقتی نمایندگان در جمع آنان حاضر می‌شوند برای خدمت است و مشکلات آنان را رفع خواهند کرد.

وی گفت: دولت جدید با مردم و مسئولان همراه است و کمیسیون با وزرا در ارتباط است و برای رفع این مشکلات از هیچ تلاشی فروگذاری نخواهد شد و اعضای کمسیون فرهنگی مجلس به صورت مستقیم با سه وزیر ورزش و جونان، میراث فرهنگی و گردشگری و وزارت ارشاد موارد را در میان خواهند گذاشت.

آقا تهرانی در خصوص بودجه فرهنگی عنوان داشت: اظهار داشت: بودجه فرهنگی کشور در سال‌های گذشته نیم درصد از کل بودجه بود که در این دوره این عدد به سه و نیم درصد رسیده است.

انتهای متن/*

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.