منتشر شده در :  ۱۴۰۰/۰۸/۲۴                                 ساعت:  ۲:۵۰ ب٫ظ      

نشست نمایندگان اجلاسیه آستان‌های مقدس در حرم عبدالعظیم(ع) برگزار شد

سی‌امین نشست کمیته نمایندگان اجلاسیه آستان‌های مقدس و بقاع متبرکه کشور به میزبانی آستان مقدس حضرت عبدالعظیم حسنی(ع) برگزار شد.

چاپ خبر
به گزارش آفتاب ری، در این نشست که با حضور نمایندگان آستان مقدس حضرت علی بن موسی الرضا (ع)، حضرت فاطمه معصومه(س)، حضرت شاهچراغ (ع)، بعثه مقام معظم رهبری، مسجد مقدس جمکران، سازمان اوقاف و امور خیریه و آستان مقدس حضرت عبدالعظیم (ع) برگزار شد، در خصوص مسائل و موضوعات اجلاسیه های گذشته و پیش روی اعتاب کشور بحث و تبادل نظر شد.

براساس این گزارش، بررسی طرح های مصوب اجلاسیه گذشته، تعیین زمان اجلاسیه پنجم اعتاب، تعیین محتوای اجلاسیه پیش رو، شیوه پیگیری مصوبات، بررسی نحوه و روش امر به معروف و نهی از منکر، طرح نهضت عمومی آموزش روخوانی قرآن کریم تحت عنوان «من قرآن را دوست دارم» و اقدامات صورت گرفته در خصوص این طرح، موضوع مهدویت، بازبینی و چابک سازی سازمان اجلاسیه و تهیه محتوا و موضوعات مرتبط با کارگروه های اعتاب از جمله محورهای اصلی این نشست بود.

در این نشست همچنین پیرامون تهیه محورهای بیانیه اجلاسیه پنجم تولیت ها و محتوای بیانیه اعم از تفاهم نامه بهینه سازی و توسعه موقوفات و سرمایه گذاری آستان های مقدس و بقاع متبرک ایران اسلامی، طرح نحوه گزارش کار طرح های مصوب و میزان پیشرفت طرح ها، پیش بینی برای فازبندی مراحل بعدی طرح های مصوب اجلاسیه چهارم و تهیه متون مورد نیاز ارائه شده به تولیت های آستان های مقدس در گزارش تهیه شده دبیرخانه اعتاب کشور نیز بحث و تبادل نظر شد.

شهرستان ری با جمعیتی حدود یک میلیون نفر در جنوب استان تهران واقع شده است و به دلیل قرار گرفتن حرم حضرت عبدالعظیم (ع)، این شهرستان کربلای ایران و قبله تهران خوانده می‌شود.

 

انتهای متن/*

دیدگاه‌ها بسته شده‌اند.