منتشر شده در :  ۱۳۹۹/۰۲/۰۹                                 ساعت:  ۱۱:۲۹ ق٫ظ      
نرخ بیسوادی شهرستان ری

نرخ بیسوادی شهرستان ری سال گذشته به ٩ درصد رسید

معاون سیاسی’ امنیتی و اجتماعی فرمانداری ویژه شهرستان ری با بیان اینکه تمام دستگاه های آموزشی برای ریشه کن شدن بیسوادی بسیج شده اند، گفت: نرخ بیسوادی این شهرستان در سال ٩٨ به ٩ درصد رسید.

چاپ خبر
به گزارش آفتاب ری کاهش نرخ بیسوادی نشان از عملکرد مطلوب دستگاه های آموزشی دارد که در این زمینه شهرستان ری اوضاع خوبی دارد.

وی با تاکید براینکه در سال ٩٩ باید نرخ بیسوادی نسبت به سال ٩٨ وضعیت بهتری یابد، عنوان کرد: رسیدن به این هدف مهم نیازمند حمایت تمامی دستگاه های اجرایی در حوزه شناسایی افراد بیسواد و معرفی آنان به نهضت سوادآموزی را می طلبد.

مجیدی اضافه کرد: مهمترین مشکل در بخش شناسایی افراد بی سواد، پراکندگی جامعه هدف است بطوری که برخی افراد بی سواد در صنایع و کارخانجات مشغول فعالیت هستند که با توجه به این موضوع بایستی راهکارهای شناسایی این افراد بصورت کارشناسی مورد بررسی قرار گیرد.

وی با اشاره به اینکه مشوق های خوبی برای سوادآموزی افراد در نظر گرفته شده است، افزود: متاسفانه مشوق های سواد آموزی آنگونه که باید به جامعه هدف معرفی نشده است بایستی با اقدامات لازم، افراد بی سواد ترغیب و تشویق به سوادآموزی شوند.

به گزارش ایرنا، شهرستان ری با جمعیتی در حدود یک میلیون نفر در جنوب استان تهران قرارگرفته است، این شهرستان دارای چهار مرکز اصلی آموزش سوادآموزان در نواحی یک، ناحیه ٢، بخش کهریزک و بخش فشافویه است که مدیریت آن با اداره کل آموزش و پرورش شهرستان‌های استان تهران است.

 

انتهای متن/*

دیدگاه‌ها بسته شده‌اند.