منتشر شده در :  ۱۳۹۹/۱۱/۰۸                                 ساعت:  ۳:۱۴ ب٫ظ      

موفقیت حاکمیت به شایستگی کارگزاران آن بستگی دارد.

رییس مجمع نمایندگان تهران، گفت: موفقیت حاکمیت به کارگزاران آن بستگی دارد . شکست ها ی حکومتی، بخاطر عدم کارایی، سستی در انجام وظایف و عدم تعهد کارگزاران می باشد.

چاپ خبر
به گزارش آفتاب ری، حجت الاسلام سیدرضا تقوی” رئیس مجمع نمایندگان تهران ” صبح امروز  در جلسه شورای اداری شهرستان ری ، اظهارکرد: شهادت حضرت ام البنین (س) را تسلیت می گویم. حضرت ام البنین، شخصیت نقش آفرین در حرکت پرشور عاشورا داشتند؛بایستی در استفاده از این سوژه ها، مدیریت فرهنگی داشته باشیم .

 

وی در تبیین اینکه در حکومت اسلامی، مطالبات نظام اسلامی از کارگزاران نظام چیست، بیان کرد: هر حکومتی برای اداره جامعه به ساختار حکومتی نیاز دارد. هر ساختار حکومتی از نهادها و ادارات تخصصی تشکیل شده که هر کدام درحوزه مسئولیت خود،  به اموری می پردازد؛ و ماموران، کارگزاران و نیروهای انسانیتی را شامل شده که امورات را پیگیری می کنند.

 

رییس مجمع نمایندگان تهران، در خصوص اینکه بار سنگین بر دوش کارگزاران حکومت است، گفت: متناسب با اهداف خود و حکومت  نیروهایی را بر می گزینند تا کارها را با شکل بهتر پیش ببرند. در تمام حکومت ها، چنین سیستمی وجود دارد.

 

حجت الاسلام تقوی در تشریح رمز موفقیت حاکمیت، بیان کرد: داشتن کارگزاران شایسته است؛ و موفقیت حاکمیت به کارگزاران آن بستگی دارد . شکست ها ی حکومتی، بخاطر عدم کارایی، سستی در انجام وظایف و عدم تعهد کارگزاران می باشد. شواهد تاریخی، نسبت به کارگزاران حکومتی موجود است که وظایف خود را به درستی انجام نداده و از موقعیت استفاده می کردند با مکر و حیله خود را در تشکیلات جا داده اند.

 

وی، اشاره کرد: امیر مومنان(ع) می فرمایند: کاهش افت کشور و امورات در ناتوانی کارگزاران است. زمانیکه حضرت  علی(ع)  ب حکومت رسید، افراد ناشایسته را کنار گذاشت و برای این کار هزینه سنگینی را اعم از جنگ جمل ، صفین و نهروان پرداخت.

 

رئیس مجمع نمایندگان تهران در رابطه با خصوصیت کارگزاران، اظهارکرد: باید افردی با تقوا، خداترس، وفادار به نظام و رهبری، خیرخواه نظام بوده و در میدان عمل خودرا نشان دهند. وفادار ترین افراد، شهدا هستند که جان خود را در طبق اخلاص گذاشتند. شهید سلیمانی نیز بهترین الگو و به تعبیر رهبر اتقلاب، شهید سلیمانی همیشه در گوشه ای در جلسات می نشست؛ سیاست مدار بودند و بسیاری از بن بست های کشور را حل می کردند.

 

وی، در پایان اشاره کرد: در انتخابات در تعیین منتخب خود، دقت کنید. بعضی افراد مانند کسی است که  به طعمه ای رسیده باشد چنگ می اندازند و انسان را می بلعند. مدیر بایستی، نوکر و خدمت گذار مردم باشد.

 

ساراپیرانه

انتهای پیام/

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.