منتشر شده در :  ۱۳۹۸/۰۵/۱۳                                 ساعت:  ۱:۱۴ ب٫ظ      

مرگ یک زن و سه مرد جوان اهل شهرری در آتش سوزی

سخنگوی سازمان آتش‌نشانی و خدمات ایمنی شهرداری تهران از آتش‌سوزی مرگبار در یک قهوه‌خانه در بلوار کشاورز تهران خبر داد.

چاپ خبر
به گزارش آفتاب ری، عقربه های ساعت نخستین دقایق روز شنبه دوازدهم مرداد ماه سال جاری را نشان می داد که خبر یک آتش سوزی هولناک در سفره خانه ای واقع در بلوار کشاورز به سازمان آتش نشانی شهرداری تهران گزارش شد که منجر به مرگ یک زن و سه مرد اهل محله کوی اسلام شهرری و حاضر در این سفره خانه شد. در ادامه، نیروهای امدادی آتش نشانی قبل از هرکس دیگری در محل حضور یافتند. آتش نشانان بلافاصله عملیات نجات و اطفاءحریق را انجام دادند تا از سرایت آتش به ساختمان های مجاور جلوگیری کنند. محل آتش سوزی در زیرزمین یک ساختمان ۳ طبقه بود و بدین ترتیب نیروهای آتش نشانی می دانستند یک فاجعه را پیش روی دارند.

طولی نکشید تا زبانه های آتش خاموش شود و صدای گریه یک مرد که هنگام آتش سوزی در محل حضور داشت محل را پر کند. تعداد مصدومان به طور دقیق مشخص نیست اما یکی از آنها توسط کادر پزشکی بیمارستان امام خمینی ( ره ) در حال مداو است و تعداد دیگر از آنها در بیمارستان سوانح سوختگی بستری هستند. در این حادثه مرگبار تا کنون ۴ نفر جان خود را از دست داده اند که یکی از آنها مادر صاحب سفره خانه ای است که برای سر زدن به پسر جوانش راهی محل حادثه شده بود که شوربختانه در این حادثه کنار فرزندش جان خود را به طرز هولناکی از دست داد. ۲ قربانی دیگر پسران جوانی هستند که گفته می شود یکی از آنها کارگر سفره خانه و دیگری دوست صاحب سفره خانه است.

یکی از شاهدان آتش سوزی می گوید: ساختمان های این محله تهران همگی سیم کشی هایشان مشکل دارد و قبلا هم آتش سوزی به این شکل در همین حوالی رخ داده بود. وی در خصوص حادثه گفت: هنگامی که آتش درحال فروکش کردن بود سری به زیرزمین زدم و جسد سوخته ۳ نفر را که یکی از آنها مادر صاحب مغازه بود را دیدم. همچنین جسد بدون لباس صاحب سفره خانه هم در حیاط پشتی مغازه درحالی که دستانش سوخته بود مشاهده کردم؛ صحنه دلخراشی بود. در ادامه ماجرا، ماموران پلیس در حال متفرق کردن جمعیت بودند که یک خودروی ۲۰۶ سفید رنگ که سرنشینان آن ۲ مرد و یک مادر و دختر بودند به سرعت مقابل محل حادثه توقف کرد. اولین نفری که سراسیمه خود را به ماموران امدادی رساند، مادری بود که وحشت در چشمانش موج می‌زد. این زن به هرکی می رسید سراغ پسرش را می گرفت اما جواب همه چیزی جز سکوت نبود. کم کم جمعیت رو به افزایش بود و فقط صدای گریه های مادری که اسم پسرش صدا می زد به گوش می رسید. اطلاعات دقیقی از جزییات این حادثه در دست نیست اما گفته می شود، علت حریق، سیم کشی قدیمی ساختمان بوده است.

🔸اظهارات افراد حاضر در محل:

یکی می گفت دلیل باز بودن سفره خانه تا این وقت شب تولد گرفتن یک نفر در آنجا بود. یک جوان که به نظر می رسید دوستش را در این حادثه از دست داده است با تلفن همراهش تماس گرفت و به شخصی که با او صحبت می کرد گفت: بدبخت شدیم ۷ الی ۸ نفر داخل سفره خانه فوت شدند؛ هرچند آمار فوت شده ها به نقل از نیروهای امدادی چهار نفر است. شایعه دیگری در محل حادثه به گوش می رسید، عمدی بودن آتش سوزی است. علت دقیق این حادثه در دست بررسی است و جزییات دقیق این آتش سوزی اعلام می شود. سرهنگ جلیل موقوفه ای جانشین پلیس پیشگیری پایتخت از وقوع یک فقره حریق دریک سفره خانه واقع در خیابان کارگر شمالی تقاطع بلوار کشاورز خبر داد. در این آتش سوزی که ساعت یک بامداد امروز اتفاق افتاد چهار نفر در محل بعلت سوختگی شدید جان باختند . این چهار نفر سه نفر آقا و یک نفر خانم بودند که دو نفر از آنان مادر و پسر بودند. همچنین یک نفر نیز به مرکز درمانی منتقل شده که وضعیت مناسبی ندارد . همه جانباختگان و نیز مصدوم کارگر بودند که لحظه حریق خواب بودند. برابر بررسی های اولیه توسط عوامل آتش نشانی علت حریق اتصال کابل کولر گازی بوده است.

 

انتهای متن/*

دیدگاه‌ها بسته شده‌اند.