منتشر شده در :  ۱۴۰۰/۰۷/۱۸                                 ساعت:  ۷:۴۶ ب٫ظ      
تولیت آستان مقدس حضرت عبدالعظیم(ع):

مردم در آزمون‌های سخت، همواره پشت نظام و رهبری ایستاده‌اند

تولیت آستان مقدس حضرت عبدالعظیم(ع) گفت: مردم ایران در همه ناملایمات و سختی‌ها هیچگاه، نظام و رهبری را تنها نگذاشته‌اند و همواره از این آزمون‌های الهی سربلند بیرون آمده اند.

چاپ خبر
به گزارش آفتاب ری،  آیت‌الله محمد محمدی ری ‌شهری تولیت آستان مقدّس حضرت عبدالعظیم(ع) بعدازظهر امروز در پانزدهمین مراسم تجلیل از حفاظ مرکز آموزش قرآن آستان اظهار کرد: در این شرایط که دشواری‌هایی بر اثر دشمنی‌های کینه توزانه دشمنان برای مردم شکل گرفته است از جمله سخت‌ترین دوران‌های تاریخ  است که تاکنون بر جمهوری اسلامی ایران گذشته و مردمی که در مراحل مختلف از آزمون‌های گوناگون سربلند بیرون آمده‌اند، در آزمون کنونی نیز سربلند و ان‌شاء‌الله زمینه ساز تشکیل حکومت جهانی  به رهبری حضرت ولیعصر(عج) خواهیم بود.

وی گفت: پیامبر خدا(ص) و امام صادق(ع) می فرمایند؛ اهل قرآن در میان انسان ها دارای درجات والایی هستند بجز از پیامبران [و معصومین] که در بلندترین مقامات هستند؛ پس حقوق اهل قرآن را رعایت کنید؛ اینان نزد خداوند دارای اجر و قرب بالایی هستند.

عضو مجلس خبرگان رهبری افزود: طبق روایات افرادی که حافظ قرآن هستند حامل قرآن و از اولیاء خدا هستند و هرکس با حاملان قرآن دشمنی کند در حقیقت با خداوند دشمنی کرده است و اگر کسی آنان را دوست داشته باشد گویی که خداوند را دوست دارد و کسی که قرآن را با خود حمل می کند در حقیقت حامل پرچم اسلام است.

آیت‌الله ری ‌شهری ضمن قدردانی از همه اساتید و خدمتگزارانی که زمینه ساز توسعه فرهنگ قرآن میان نوجوانان و جوانان هستند، با اشاره به این که حفظ و آموزش قرآن کریم نعمت بزرگی برای آموزش‌دهندگان و آموزش‌دیدگان به شمار می‌رود؛ بیان کرد: حفظ قرآن کریم توسط حافظان نوجوان برای پدران و مادران افتخاری بس بزرگ و عظیم است که نصیب آنها شده است.

وی تأکید کرد: حافظان پس از حفظ باید در تثبیت نیز اهتمام ویژه داشته باشند. حفظ قرآن کریم آسان است اما تثبیت و فهم و عمل به آیات آن بسیار دشوار است و شایسته است حافظان محترم به این امر اهتمام ویژه‌ای داشته باشند.

رئیس دانشگاه قرآن و حدیث با اشاره به خاطراتی از آیت الله بهجت(ره) گفت: ایشان به حفظ قرآن و همچنین نگهداری محفوظات خیلی تأکید داشتند و در مواردی که محضرشان می رسیدم به من می‌فرمودند که روزی یک جزء قرآن بخوانید تا قرآن را فراموش نکنید و همچنین تأکید داشتند که این مرور در زمان های مختلف شبانه روز انجام شود که با خستگی همراه نباشد.

آیت الله محمدی ری شهری خاطر نشان کرد: شما جایگاه بزرگی دارید به شما و خانواده های محترمتان تبریک می گوییم و این مقام، برای کشور و شهرستان ری افتخار بزرگی است. شما باید تلاش کنید این ثروت را حفظ کنید؛ زیرا این ثروت قابل قیاس با هیچ ثروتی نیست.

در این مراسم از  ۹ نفر از حافظانی که در سال تحفیظی گذشته با حضور در دوره‌های آموزشی این مرکز موفق به حفظ کل قرآن شده‌اند، با اهداء جوایز نفیس و تقدیرنامه تجلیل به عمل آمد.
انتهای متن/*

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.