منتشر شده در :  ۱۳۹۹/۰۷/۲۲                                 ساعت:  ۸:۰۶ ب٫ظ      

لزوم تشدید نظارت بر پروتکل های بهداشتی/ پلیس برای ارتقا سلامت شهروندان در کنار و همراه ستاد ملی کرونا است

سردار رحیمی، گفت: پلیس در کنار ستاد ملی کرونا با تمام امکانات پای کار آمده است و همه امکانات خود را برای سلامت مردم عزیز بسیج خواهد کرد.

چاپ خبر
به گزارش آفتاب ری و بنابر اعلام پایگاه خبری پلیس، سردار حسین رحیمی رئیس پلیس پایتخت در جلسه ای که با حضور دکتر رئیس معاون وزیر بهداشت و دکتر زالی رئیس ستاد مقابله با کرونا تهران برگزار شد، بیان داشت: به دنبال مصوبات ستاد ملی مقابله با کرونا مبنی بر اینکه از تمام توان سازمان ها و دستگاه ها باید برای رعایت پروتکل های بهداشتی و زدن ماسک توسط همه شهروندان استفاده شود امروز در جلسه ای که با حضور معاون محترم وزیر بهداشت جناب آقای رئیس و همچنین دکتر زالی رئیس ستاد مقابله با کرونا استان تهران داشتیم چگونگی هر چه بهتر اجرا شدن مصوبات ستاد ملی مقابله با کرونا برای ارتقا سلامت شهروندان بررسی شد.

وی افزود: نیروی انتظامی همانطور که در کنار مدافعان سلامت و همراه و همگام این عزیزان بوده است امروز هم با توجه به مصوبات ستاد ملی مقابله با کرونا در خصوص لزوم تشدید نظارت بر پروتکل ها که در تهران قرار است بصورت پایلوت به اجرا گذاشته شود با تمام توان و بسیج امکانات در سطح پلیس های تخصصی پای کار خواهد آمد و در این رابطه در سطح شهر از ظرفیت پلیس های پیشگیری و کلانتری ها و پلیس راهنمایی و رانندگی بهره خواهیم جست.

رئیس پلیس پایتخت با اشاره به اینکه از امروز به کسانیکه از ماسک استفاده نمی کنند و ضوابط و پروتکل های بهداشتی را رعایت نمی کنند تذکر داده خواهد شد، عنوان داشت: پلیس اماکن در سطح اصناف و بازار، پاساژ ها و مال های بزرگ حضور پیدا خواهد شد و در چند روز ابتدایی طرح، تذکر شفاهی داده خواهد شد و بعد از آن برخورد سلبی و لازم ( جریمه افرادی که ضوابط و پروتکل ها را رعایت نمی کنند)، اعمال خواهد شد.

وی افزود: هیچ فردی بدون استفاده از ماسک نمی تواند به مترو وارد شود و همه کسانیکه از مترو می خواهند استفاده کنند باید از ماسک استفاده نمایند.

سردار رحیمی با اشاره به اینکه پلیس در کنار ستاد ملی کرونا با تمکام امکانات پای کار آمده است و همه امکانات خود را برای سلامت مردم عزیز بسیج خواهد کرد، گفت: پلیس در کنار و همراه ستاد ملی کرونا است تا بتوانیم وضعیت کنونی و افزایش مبتلایان به این ویروسرا سامان ببخشیم.

در ادامه دکتر رئیس معاون وزیر بهداشت با اشاره به اینکه در مصوبات اخیر ستاد ملی مقابله با کرونا بر تشدید نظارت بر پروتکل ها و اعمال قانون متخلفان جزوه مصوبات است، بیان داشت: از ابتدای کرونا تا کنون همکاری پلیس و نیروهای مسلح عالی بوده است و پلیس در این زمنینه با ما همکاری فوق العاده ای را داشته است .

وی با اشاره به اینکه در اجرای مصوبات اخیر ستاد ملی مقابله با کرونا لازم است از ظرفیت سایر سازمان ها و پلیس استفاده شود، عنوان داشت: لازم است نظم و برنامه منسجمی را برای نظارت بر پروتکل ها انجام بدهیم رعایت پروتکل ها از مطالبات مردم است که باید به آن توجه شود.

وی با قدردانی از همکاری و هم افزایی سردار اشتری و سردار رحیمی در سطح ملی و تهران ، بیان داشت: تصویب مصوبات جدید ستاد ملی مقابله با ویروس کرونا نیازمند همکاری و هم افزایی پلیس است که در این زمینه پلیس هم اقدامات و همکاری های بسیار خوبی را با ستاد ملی مقابله با کرونا داشته است.

ساراپیرانه

انتهای پیام/*

 

انتهای متن/*

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.