منتشر شده در :  ۱۴۰۰/۰۶/۲۹                                 ساعت:  ۱:۰۲ ب٫ظ      

عاقبت تلخ کوه‌خواری از زبان یک نماینده مجلس/ تهران اجازه نداده شهرری دیده شود

حجت‌الاسلام حسین جلالی با ابراز تأسف از کوه‌خواری در شهرستان ری گفت: کوه‌های ری، زیبایی تهران و این شهرستان هستند و اگر کوه‌خواری در ری ادامه‌دار باشد، هم اکوسیستم آسیب می‌بیند و هم به زیبایی این شهرستان لطمه وارد می‌شود.

چاپ خبر
به گزارش آفتاب ری، حجت‌الاسلام حسین جلالی اظهار داشت: وظیفه مجلس شورای اسلامی قانون‌گذاری و نظارت است و ما نمایندگان نمی‌توانیم به حوزه اجرایی ورود داشته باشم.

وی با بیان اینکه شهرستان ری مشکلات بسیاری دارد و قطعاً نمایندگان تهران این مشکلات را به گوش کمیسیون‌های تخصصی و دولت رسانده‌اند، اضافه کرد: شهرری نباید با قدمت فعلی، فرهنگ و تمدن کهن با محرومیت و مشکلات اقتصادی و عدم حفاظت دقیق از اماکن تاریخی مواجه باشد.

عضو کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی با ابراز تأسف از اینکه قدر ظرفیت‌هایی را که اماکن تاریخی شهرستان ری برای کشور ایجاد کرده است را نمی‌دانیم، خاطرنشان کرد: متأسفانه شهرستان ری به‌دلیل واقع شدن در جوار شهر تهران مورد بی‌مهری قرار گرفته و بیشتر از این شهرستان به عنوان یک شهر حاشیه‌نشین و حاشیه‌ای یاد می‌کنند؛ در صورتی‌که ری قدمت باستانی و تاریخی دارد و چندین و چند هزار سال قبل از تولد تهران، شهرری وجود داشته است.

جلالی با بیان اینکه تمام تلاش خود را به کار خواهیم گرفت تا مشکلات موجود در حوزه فرهنگی شهرری رفع شود، متذکر شد: قطعاً در این خصوص در کمیسیون فرهنگی جلساتی را برگزار خواهیم کرد.

مردم، شهرری را با نام حرم حضرت عبدالعظیم الحسنی(ع) می‌شناسند

وی یادآور شد: مردم، شهرری را با نام حرم حضرت عبدالعظیم الحسنی علیه‌السلام می‌شناسند، اما برخی مردم نمی‌دانند که در شهرری چه آثار و بناهایی وجود دارد که شناسنامه و تاریخ این مملکت محسوب می‌شوند.
عضو کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی در ادامه توضیح داد: شهرستان ری از ظرفیت‌های ویژه‌ای برخوردار است که اگر از آن‌ها به‌درستی استفاده شود، قطعاً برای کشور منافع اقتصادی و فرهنگی بسیاری در پی خواهد داشت و در صورتی که به تنهایی ظرفیت‌های گردشگری ری فعال شود، به اندازه درآمدی که هلند از صادرات گل به‌دست می‌آورد، سود خواهیم برد.
جلالی تشریح کرد: آنگونه که در شأن شهر باستانی ری است، به آن توجهی نشده است، تأکید کرد: به عبارت دیگر تهران اجازه نداده که شهرری دیده شود.
وی توصیه کرد: آثار تاریخی شهرری باید به مردم برای تهران و سایر نقاط کشور معرفی شود و نباید اجازه داد از این شهرستان به‌عنوان یک شهر حاشیه‌ای نام برده شود.
عضو کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی با ابراز تأسف از کوه‌خواری در شهرستان ری گفت: کوه‌های ری، زیبایی تهران و این شهرستان هستند و اگر کوه‌خواری در ری ادامه‌دار باشد، هم اکوسیستم آسیب می‌بیند و هم به زیبایی این شهرستان لطمه وارد می‌شود.

 

انتهای متن/*

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.