منتشر شده در :  ۱۳۹۷/۰۹/۱۳                                 ساعت:  ۱۱:۳۳ ق٫ظ      
رئیس شورای اسلامی شهرستان ری:

شهر ما انسان محور نیست، پول محور است!

رئیس شورای اسلامی شهرستان ری گفت: دانشگاه ها در گذشته موتور محرکه کشور بود اما امروز روحیه سلحشوری و توجه به مسائل جامعه در بین دانشجویان کم شده است.

چاپ خبر
رئیس شورای اسلامی شهرستان ری:به گزارش آفتاب ری، حسن خلیل آبادی در بیست و چهارمین جلسه شورای اسلامی شهرستان ری ضمن گرامیداشت روز قانون اساسی، اظهار داشت: قانون اساسی جمهوری اسلامی توسط خبرگان به تصویب رسید و دوازدهم آذرماه سال ۱۳۵۸ در یک همه پرسی به تائید مردم رسید و به این گونه قانون اساسی تازه‌ای بر مبنای حقوق انسانی و اصول اسلامی تدوین شد.

وی گفت: انتظار می‌رود پس از ۴۰ سال از تاسیس جمهوری اسلامی، بخش‌هایی مانند شوراهای اسلامی که به حاکمیت مردم مربوط می‌شود بیشتر مورد توجه قرار بگیرد اما رفراندم بخشی از قانون اساسی که مغفول مانده است.

عضو شورای اسلامی شهر تهران، ری و تجریش با بیان این‌که کشورهای پیشرفته برای مسائل جزئی هم به آرای مردم رجوع می‌کنند، عنوان کرد: شاخص توسعه یافتگی هر جامعه در حوزه سیاسی، مشارکت مردم در تصمیم‌گیری‌های کلان و خرد است و بعضی از کشورها که قانون اساسی مصوب ندارند در امورشان بیشتر رفراندم انجام می‌دهند.

وی افزود: در کشور ما از این مکانیزم که در قانون اساسی پیش‌بینی شده کمتر استفاده می‌کنیم و گاهی تقابل‌هایی که پیش می‌آید به این دلیل است که دیدگاه‌های مردم با دیدگاه مسئولان متفاوت است.

رئیس شورای اسلامی شهرستان ری بیان داشت: آنچه که ما در حوزه اجرای قانون اساسی با مشکل مواجه هستیم یکی مقوله فرهنگی و دیگری رویکرد مسئولان نسبت به میزان مشارکت مردم در تصمیم گیری است که اگر این دو در مشکل برطرف شود ما می‌توانیم کشورمان را در ردیف کشورهای توسعه یافته سیاسی و اجتماعی جهان قرار بدهیم.

خانواده‌های دارای بیش از یک معلول نیاز به توجهات ویژه‌ای دارند

وی در ادامه ضمن گرامیداشت روز جهانی معلولان بیان کرد: متاسفانه تعداد معلولان کشور ما بیش از میانگین جهانی است و در مناطق محروم و روستاها معلولیت‌ها بیشتر به چشم می‌خورد و امروز خدمات‌رسانی به این توان یابان بسیار ضعیف عمل می‌شود.

خلیل‌ آبادی با بیان این‌که برخی خانواده‌ها دارای هفت معلول هستند، گفت: حتی نگهداری از یک معلول کار بسیار دشواری است و خانواده‌های دارای بیش از یک معلول نیاز به توجهات ویژه‌ای دارند و بیشتر این خانواده‌ها از لحاظ اقتصادی وضعیت نامناسبی دارند.

 

اصل حرکت انقلاب از دانشگاه‌ها شروع شد

وی با بیان این‌که متاسانه شهر ما انسان محور نیست بلکه پول محور است، تصریح کرد: مناسب سازی معابر در محیط شهری و روستایی برای تردد معلولان وظیفه حداقلی است که باید انجام بدهیم اما متاسفانه امروز وضعیت شهر ما حتی برای تردد افراد مسن، کودکان و زنان نیز مناسب نیست و با این شرایط تردد معلولان مشکلات خاص خود را دارد که کمتر مورد توجه بوده است.

عضو شورای اسلامی شهر تهران، ری و تجریش در ادامه یاد شهدای دانشجو را گرامیداشت و گفت: ۱۶ آذرماه که روز دانشجو است یادآور خاطره سه شهید دانشگاه تهران است که در شهرری مدفون هستند این دانشجویان مقابل استبداد شاهنشاهی و استعمار غرب ایستادند و در راه آزادی و استقلال کشور جان خود را از دست دادند و شهید شدند تا ما انقلاب را به پیزوزی برسانیم.

 

اگر در آینده دانشجویان دهه ۷۰ بخواهند مدیر باشند باعث نگرانی است / دانشگاه‌ها از بی‌تفاوتی و انفعال خارج شوند

وی با بیان این‌که اصل حرکت انقلاب از دانشگاه‌ها شروع شد، افزود: دانشگاه‌ها در گذشته موتور محرکه کشور بود و حوزه‌های علمیه و دانشگاه‌ها پرچم‌دار فعالیت‌های سیاسی اجتماعی بودند اما امروز روحیه سلحشوری و توجه به مسائل جامعه در بین دانشجویان کم شده است.

عضو شورای شهر تهران، ری و تجریش تصریح کرد: بی‌تفاوتی دانشجویان به‌دلیل رفتار مسئولان است. هزینه فعالیت‌های سیاسی اجتماعی را بالا برده‌ایم و در نتیجه مشارکت سیاسی دانشجویان کم شده است. اکنون دانشجویان دهه ۵۰ و ۶۰ مدیران کشور هستند و اگر در آینده دانشجویان دهه ۷۰ بخواهند مدیر باشند باعث نگرانی است بنابراین باید روشنگری کنیم تا دانشگاه‌ها از بی‌تفاوتی و انفعال خارج شوند.

 

انتهای متن/*

دیدگاه‌ها بسته شده‌اند.