منتشر شده در :  ۱۳۹۷/۱۲/۲۰                                 ساعت:  ۴:۴۰ ب٫ظ      
 رئیس کمیته میراث فرهنگی و گردشگری شورای اسلامی شهر تهران، ری و تجریش:

شهر ری هتل ندارد!

خلیل آبادی اظهار داشت: در شهرری هتل وجود ندارد که پذیرای زائرین باشد اما ۲ هتل در ضلع شرقی حرم حضرت عبدالعظیم (ع) و منطقه دولت آباد در حال ساخت است. 

چاپ خبر
به گزارش آفتاب ری، رئیس کمیته میراث فرهنگی و گردشگری شورای اسلامی شهر تهران، ری و تجریش اظهار داشت: در حال حاضر در شهرری هتل وجود ندارد که پذیرای مسافران و زائرین باشد اما ۲ هتل در ضلع شرقی حرم حضرت عبدالعظیم (ع) و منطقه دولت آباد شهرستان ری در حال ساخت است.

خلیل آبادی گفت: پروژه هتل واقع در ضلع شرقی حرم حضرت عبدالعظیم (ع)، مربوط به خدمات عمومی و گردشگری است و توقف این پروژه مربوط به ممانعت شهرداری نیست و سازندگان بابت احداث هتل مذکور به شهرداری بدهکار هستند.

وی ادامه داد: سازنده این هتل با آستان حضرت عبدالعظیم (ع) قرارداد دارد، از این رو باید آستان توضیح دهد که چرا ساخت و ساز هتل مذکور متوقف شده است و اگر از طرف شهرداری جلوی فعالیت ساخت هتل گرفته شده باشد، حتما پیگیری می‌کنیم تا مسئله حل شود.

عضو شورای اسلامی شهر تهران اشاره کرد: در خصوص ساخت هتل و مهمانسرا باید از حضور بخش خصوصی استفاده کرد و شهرداری نیز امتیازها و امکاناتی را برای افرادی که قصد ساخت چنین مراکزی را دارند در نظر بگیرد و به دنبال آن هستیم تا در بعضی از روستاهای شهرستان نیز بوم‌گردی را احیا کنیم.

خلیل آبادی در خصوص طرح توسعه اطراف حرم حضرت عبدالعظیم(ع) نیز گفت: طرحی در دست اقدام داریم که اگر بتوانیم با مالکان اطراف حرم به توافق برسیم آن را اجرایی خواهیم کرد. اگر توافق لازم با مالکان صورت گیرد، قصد داریم خانه‌های قدیمی اطراف حرم را به شکل کاروانسرا در آورده تا برای اسکان زائران استفاده شود. شهرداری و فرمانداری ری آمادگی تسهیل‌گری و همکاری با هتل‌سازان و سرمایه‌گذاران را دارد.

 

انتهای متن/*

دیدگاه‌ها بسته شده‌اند.