منتشر شده در :  ۱۳۹۹/۱۱/۱۱                                 ساعت:  ۸:۱۲ ب٫ظ      

شهرستان ری، رتبه برتر را در ترویج فرهنگ ایثار و شهادت کسب کرد

فرماندار ویژه شهرستان ری از کسب رتبه برتر در زمینه های ترویج فرهنگ ایثار و شهادت، آموزش و پرورش وکاهش حوادث نقاط سانحه خیزخبرداد.

چاپ خبر
به گزارش آفتاب ری، حسین توکلی کجانی” معاون استاندار تهران و فرماندار ویژه شهرستان ری” در نشست خبری به مناسبت چهل و دومین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی در حضور خبرنگاران ، اظهارداشت: در آستانه چهل و دومین  سالگرد  پیروزی انقلاب هستیم . این نظام، برگرفته از فرهنگ ایثار و شهادت است. شهرستان ری، در این یکسال شهیدانی همچون پاشاپور، سرلک، میرزایی را تقدیم نظام جمهوری اسلامی کرد. 

 

وی در ادامه، تاکیدکرد: سند توسعه شهرستان  برگرفته از سند توسعه و پیشروان توسعه است، را ابلاغ نمودیم. در حوزه فضای سبز، اتفاقات خوبی افتاده است. در حوزه زیست محیطی نیز؛ بایستی کارهای مطالعاتی و برنامه ریزی دقیق  انجام شود. اختلاف در کشور بین احزاب، گروه ها بوده؛ با این وجود، مردم در مشکلات و گرفتاری ها، پای کار آمدند.

 

معاون استاندار تهران در تبیین اینکه  نگاه مسئولین ملی به رفع  مشکلات واحدهای تولیدی شایسته بود، اشاره کرد: ۱۷۰۰میلیارو تومان، اعتبار ارزش افزوده در دولت ۱۱ و ۱۲ بین شهرداری، دهیاران و روستاهای فاقد دهیار له جهت مصارف عمران و ابادی توزیع گردید که مرجع آن،  شورای اسلامی شهرستان بود.

 

فرماندار ویژه شهرستان ری در رابطه با اینکه صنعت گران و تولیدکنندگان برای تولید ات خود نگاه ویژه ای به ری دارند، گفت: عمده شرکت های  صنعتی، خواستار سرمایه گذاری در ری هستند. بزرگترین شهرک صنعتی در ری است.

 

دکتر توکلی، تشریح کرد: از لحاظ فرهنگی، آموزشی در رتبه اول قرار گرفته ایم. و دلیل آن به علت وجود امام زادگان واجب التعظیم و صبغه مذهبی شهرری است.مدارس با کیفیت را با کمک خیرین احداث کردیم.

 

 

وی با توجه به نگاه دولت و سیاست های برنامه توسعه که مبنی بر دولت الکترونیک است، افزود: به زودی بخش دادگاه قلعه نو مستقل  و اداره ثبت اسناد و املاک، افتتاح می گردد. اداره بنیاد شهید قیام دشت و اداره راه و شهرسازی، شهرستان ری ، نیز استقلال یافت.

 

دکتر توکلی از وضعیت آب شرب مردم شهرری، چنین خبرداد: سختی و نیترات آب در شهرستان ری مشکلی ندارد و در جهت، کیفیت، کنترل، کلرزنی آب شهرری تمام دستگاه ها، بخشداران، شورایعالی و دهیاران تلاش کردند.

 

فرماندارری در خصوص بهره برداری ۲۴۳ پروژه در سطح شهرستان ری، توضیح داد: نقش بسزایی را در جهت اشتغال زدایی داشتند. ۱۲۶ درصد تا امروز تخصیص اشتغال داشتیم. ۲۱۰ پروژه نیز افتتاح می شود. در بحث بهینه سازی و روستایی جاده ها، تلاش های فراوانی شده است.

 

دکتر توکلی از بهره برداری بیمارستان ۳۲۰ تختخوابی با بهترین و بروز ترین کیفیت خبرداد و گفت: مردم در فضای با کیفیت درمان می شوند. بیمارستان درمان سرطان نیز به زودی کلنگ زنی خواهد شد. مجوز اخذ دانشکده دندانپزشکی زیر نظر دانشگاه علوم پزشکی تهران در ساختمان قدیمی بیمارستان فیروز آبادی، گرفته شده است.

 

معاون استاندار تهران در تشریح اینکه شهرستان ری در حوزه کشاورزی و دامپروری در رتبه های اول تا سوم قرار دارد، بیان داشت:از نیروهای متخصص که بخواهند گلخانه بزنند، حمایت خواهیم کرد. گلخانه ای نیز در شهرری به زودی ایجاد و تحویل جوانان متخصص و تحصیلکرده داده خواهدشد. محل آن بزودی اعلام خواهد گشت.

 

فرماندار ری، تصریح کرد: زمینی را برای فرماندهی انتظامی شهرستان ری اختصاص دادیم. پلیس امنیت اقتصادی را در شهرری ایجاد کردیم. در حوزه قاچاق کالا و موادمخدر، دستاوردهای خوبی، کسب شد. بیش از۲۲۰۰ انبار در زمینه قاچاق کالا، شناسایی گردید.

 

 

دکتر توکلی، توضیح داد: در روبروی بیمارستان هفتم تیر،  یک مجتمع ایستگاهی راه آهن ایجادخواهد شد کسانی که می خواهند در جنوب تهران رفت وآمد کنند سهل الوصول می گردد؛ نیز خط ۶ و ۱ مترو به آن متصل می شود.

 

فرماندار ری ، اشاره کرد: در ترویج فرهنگ ایثار و شهادت، آموزش و پرورش ، کاهش حوادث نقاط سانحه خیز رتبه برتر را کسب کردیم.

 

ساراپیرانه

انتهای پیام/

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.