منتشر شده در :  ۱۴۰۰/۰۶/۳۱                                 ساعت:  ۸:۱۰ ب٫ظ      

ششمین یادواره شهدای تکواندو کشور در شهرری برگزار شد

ششمین یادواره شهدای تکواندو کشور به‌منظور تجلیل از خانواده‌های معظم شهدای شاخص تکواندو استان تهران با حضور خانواده‌های معظم شهدا، جمعی از مسئولان لشکری و کشور و هادی ساعی قهرمان مدال آور مسابقات المپیک و جهانی برگزار شد.

چاپ خبر
به گزارش آفتاب ری، عصر امروز ششمین یادواره شهدای تکواندو کشور و تجلیل از خانواده‌های معظم شهدای شاخص تکواندو کار تهران با حضور سردار ذوالقدر فرمانده سپاه حضرت سیدالشهدا (ع) استان تهران، حسین توکلی کِجانی معاون استاندار تهران و فرماندار ویژه شهرستان ری، سید محمد پولادگر رئیس فدراسیون تکواندو، خانواده معظم شهدا و سایر مسئولین در محل سپاه حضرت سیدالشهدا (ع) استان تهران برگزار و از خانواده‌های معظم شهدا با اهدا لوح تقدیر تجلیل به عمل آمد.

در این مراسم سردار احمد ذوالقدر ضمن تجلیل از خانواده شهدای ورزشکار اظهار داشت: واژه قهرمانی و پهلوانی دو واژه‌ای است که در دل مردم ایران ریشه کرده و هنوز بعد از سال‌ها که نام تختی بر زبان می‌آید از آن به عنوان جهان پهلوان تختی یاد می‌شود.

وی افزود: پهلوان‌های واقعی کسانی هستند که با نفس و جان خود با دشمنان مبارزه کردند و جان خود را در راه دفاع از اسلام فدا کرده و در این راه با خدا معامله کردند.

 فرمانده سپاه حضرت سیدالشهدا (ع) استان تهران با بیان اینکه شهدای تکواندوی کشور شهدای جبهه مقاومت هستند در ادامه گفت: شهدای جنگ تحمیلی برای آزادسازی خاک کشورمان جهاد نکردند بلکه آنان با الگو گیری از شهدای کربلا و سیدالشهدا (ع) به جنگ برای دفاع از ارزش‌ها رفته و در این راه سربلند شدند.

سردار ذوالقدر تصریح کرد: الگو و شاخص اصلی شهید حججی‌های جبهه مقاومت، ایثارگران و شهدای ۸ سال جنگ تحمیلی هستند و با اینکه بسیاری از این شهدای جبهه مقاومت را ندیده و درک نکرده‌اند اما فرهنگ ایثار و مقاومت ۸ سال جنگ تحمیلی موجب گرایش جوانان امروز به این مسیر پرعزت و کرامت شده است.

وی ادامه داد: در جنگ تحمیلی تمامی کشورهای جهان با ارسال انواع تجهیزات از رژیم بعث ایران حمایت و سلاح‌های خود را آزمایش کردند که در آن حال تنها روحیه ایثار و مقاومت رزمندگان بود که در مقابل انواع موشک، هواپیما، بمب شیمیایی، تانک و تجهیزات پیشرفته مقاومت کرد تا به پیروزی رسید.

فرمانده سپاه حضرت سیدالشهدا (ع) استان تهران عنوان داشت: رزمندگان ایرانی با دستان خالی ولی سرشار از ایمان، اعتقاد و ارزش‌های دینی به جنگ با کل جهان رفتند و پیروز شدند.

ذوالقدر در پایان به خطرات موجود در فضای مجازی اشاره کرد و اظهار داشت: جمهوری اسلامی مخالف این فضا نیست اما خواستار نحوه صحیح استفاده از آن است؛ لذا توصیه می‌شود خانواده رفتار در این فضا را به فرزندانشان آموزش دهند و نظارت داشته باشند.

در ادامه این مراسم سید محمد پولادگر با بیان اینکه خانواده‌های معظم شهدا پیش قراولان پیام شهدا در جامعه هستند اظهار داشت: این خانواده‌های معظم گنجینه‌های ارزشمند صبر و مقاومت هستند که باید همیشه مورد احترام قرار گیرند.

وی افزود: خانواده‌های معظم شهدا همانند حضرت زینب (س) که پیام آور نهضت کربلا بود، پیام آور اهداف و نیات شهدا در جامعه کنونی ما هستند.

رئیس فدراسیون تکواندو ‌با تأکید بر اینکه برگزاری یادواره شهدا موجب زنده نگاه‌داشتن راه شهدا و تکریم خانواده‌های معظم این قشر معزز در جامعه می‌شود، ابراز کرد: پیام، راه، اندیشه و روش شهدا باید الگو و چراغ راه جوانان قرار گیرد.

پولادگر در پایان خاطرنشان کرد: خانواده‌های معظم شهدا نقش به سزایی در انتقال پیام شهدا که همان فرهنگ ایثار، مقاومت و ازخودگذشتگی است در جامعه دارند.

انتهای متن/*

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.