منتشر شده در :  ۱۳۹۹/۰۹/۲۳                                 ساعت:  ۱۰:۲۲ ق٫ظ      

سیاست های اشتباه دولت روحانی از عوامل اصلی تورم در کشور می باشد

سلیمی، گفت:آقای آخوندی گفت از افتخارات بنده این است که یک مسکن هم نساختم. به همین جهت عرضه کاهش و تقاضا افزایش یافت و مشکل ایجادکرد. قیمت زمین و مصالح افزایش یافت؛ و تمام گرفتاری ها از سیاست های اشتباه دولت ناشی می گردد.

چاپ خبر
به گزارش آفتاب ری، علیرضا سلیمی “نماینده مردم محلات” در دوره یازدهم مجلس شورای اسلامی در گفتگوی اختصاصی باخبرنگارتهران نیوز در تشریح علل تورم و مشکلات معیشتی مردم، اظهارداشت: آقای روحانی تورم را ساخت مسکن مهر اعلام کرد و علت آن را پرداخت ۵۰ هزار میلیارد وام می دانستند در صورتی که این پرداخت وام تولید اشتغال میکرد و به بانک ها بر می گشت.

عضو هئیت رییسه مجلس شورای اسلامی، ادامه داد: در سال ۹۸ از صندوق توسعه برداشتی صورت گرفت و معادل ریالی آن، افزایش پایه پولی می گردد که گرانی و تورم را پدید می آورد.

این نماینده مجلس، گفت: در لایحه بودجه ۱۴۰۰ به علت کسری بودجه، تورم بیش از حد را به مردم تحمیل خواهد کرد. دولت به عوض درآمدزایی بیشتر در پی چاپ اسکناس می باشد که افزایش به جان گسیخته قیمت ها و ظرفیت آشفتگی بازار را در پی خواهد داشت.

وی در خصوص اینکه آیا علل گرانی ها از تحریم ها نشات می گیرد، افزود: در گذشته نیز در تحریم بودیم و تورم به این میزان که امروزه شاهد آن هستیم، نبود. سیاست های استنباطی و استقراض نجومی و عجیب و غریبی دولت از بانک مرکزی سبب آن گشته است.

نماینده مردم محلات در مجلس شورای اسلامی در تبیین علل گرانی نرخ مسکن، اشاره کرد: آقای آخوندی گفت از افتخارات بنده این است که یک مسکن هم نساختم. به همین جهت عرضه کاهش و تقاضا افزایش یافت و مشکل ایجادکرد. قیمت زمین و مصالح افزایش یافت؛ و تمام گرفتاری ها از سیاست های اشتباه دولت ناشی می گردد.

عضو هئیت رییسه مجلس شورای اسلامی در پایان، افزود: اخیرا آقای روحانی پذیرفت که هیچ کس برای دولت خط مشی تعیین نکرد و تمام برنامه ریزی ها از سوی خود دولت روحانی صورت گرفت.

ساراپیرانه

انتهای متن/*

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.