منتشر شده در :  ۱۴۰۰/۰۸/۲۶                                 ساعت:  ۱۰:۲۵ ق٫ظ      

دومین مخزن ذخیره آب اضطراری در جنوب تهران نصب شد

معاون بهره‌برداری و توسعه آب شرکت آب و فاضلاب منطقه۶ تهران – شهرری اعلام کرد: دومین مخزن ذخیره آب اضطراری به منظور تامین آب آشامیدنی شهروندان جنوب تهران در زمان‌های بحران، به ظرفیت ۱۰۰ هزار لیتر در بوستان بزرگ ولایت این منطقه نصب شد.

چاپ خبر
به گزارش آفتاب ری، حسین نامداری روز سه شنبه به خبرنگاران گفت: تامین آب آشامیدنی در مواقع بحرانی در کلانشهری همچون تهران مهمترین عامل جهت حفظ حیات و تداوم عملیات امدادرسانی است و مخزن های اضطراری نقش مهم و حیاتی در این زمینه ایفا می کنند.

وی با اشاره به اینکه مخزن های اضطراری همیشه در مدار شبکه توزیع بوده و نیازهای کمی و کیفی آب در دست کم سه روز نخست وقوع بحران را مرتفع می سازند، افزود: نحوه اتصال و استقرار مخزن های اضطراری به شکلی است که با توجه به گردش مناسب آب در این مخازن، می توان در حالت عادی از آنها به عنوان بخشی از شبکه توزیع بهره برد.

این مسئول هزینه ساخت و نصب هر مخزن اضطراری را ۲۰ میلیارد ریال اعلام و خاطرنشان کرد: پیش بینی می شود با رفع موانع موجود و تعامل بین سازمان های دخیل در امر آبرسانی اضطراری پایتخت، تا پایان سال ۱۴۰۰ سه مخزن و در سال ۱۴۰۱ تعداد ۱۲ مخزن دیگر در قالب این طرح در جنوب شهر تهران توسط شرکت های داخلی و با رعایت کلیه استاندارهای جهانی ساخته، نصب و به بهره برداری برسد.

معاون بهره برادری و توسعه آب شرکت آب و فاضلاب منطقه۶ تهران – شهرری با بیان اینکه این مخزن، آب آشامیدنی بیش از ۳۰ هزار نفر از شهروندان را در زمان های اضطراری و بحرانی تامین می کند، یادآور شد: نخستین مخزن اضطراری آب جنوب تهران سال گذشته در بوستان جانبازان محله ۱۳ آبان شهرستان ری نصب شده است.

شرکت آب و فاضلاب منطقه ۶ تهران – شهرری، ۲۷۶ هزار مشترک آب شهری و روستایی و ۱۸۴ هزار مشترک فاضلاب دارد و به جمعیتی بالغ بر ۲ میلیون نفر در مناطق (۱۵-۱۶-۱۷-۱۹-۲۰) شهرداری تهران و پنج شهر جنوب پایتخت شامل باقرشهر، کهریزک، حسن آباد، قیام دشت و خاورشهر خدمات رسانی می کند.

 

انتهای متن/*

دیدگاه‌ها بسته شده‌اند.