منتشر شده در :  ۱۴۰۰/۰۶/۲۳                                 ساعت:  ۳:۵۰ ب٫ظ      

دست خالی اداره‌کل ورزش و جوانان استان تهران / ورزشگاه‌هایی که قهوه‌خانه می‌شوند!

پریچهره از تعطیلی باشگاه‌های ورزشی به عنوان اولین اقدام در ابتدای شیوع بیماری کرونا انتقاد کرد.

چاپ خبر
به گزارش آفتاب ری، نصراله پریچهره ظهر امروز در برنامه بازدید کمیته ورزشی مجلس و جمعی از مسئولان و ورزشکاران و پیشکسوتان عرصه ورزش با اشاره به کمبودات شهرستان ری و استان تهران در زمینه امکانات ورزشی اظهار داشت: ساختار اداره کل ورزش و جوانان استان تهران در قد و قامت استان تهران نیست و یقیناً شهرستان‌های این استان هم به تبع آن اُفت خواهند کرد و وقتی که پست‌های اداره کل ورزش و جوانان متناسب با مدارک و حضور کارکنان آن نیست این کمبودات نیز به وجود می‌آید.

وی به وجود ۳۸۵ نیروی هیئتی در ساختار اداره کل ورزش و جوانان این استان اشاره کرد و گفت: با مصوبه اخیر مجلس، ایثارگران و تعدادی از نیروهای قراردادی تبدیل وضعیت شدند اما نیروهای هیئتی نتوانستند در این مصوبه قرار بگیرند تا درصدی از این فعالان ورزشی تبدیل وضعیت شوند.

مدیرکل ورزش و جوانان استان تهران با بیان این‌که روند احداث بیش از ۷۵ پروژه ورزشی در استان تهران و سه پروژه در شهرستان ری به‌دلیل نبود اعتبارات لازم و تخصیص کم اعتبارات به ۳۰ درصد رسیده است، عنوان کرد: بخشی از این پروژه‌ها در طول سه تا چهار سال به این درصد تکمیلی رسیده‌اند و تخصیص‌های سال‌های اخیر در حوزه ورزشی در حدود ۳۰ درصد بوده و حتی برخی از پروژه‌ها به همین دلیل به افتتاح نرسیده است.

وی با اشاره به لزوم تقویت سرمایه‌گذاری بخش خصوصی در احداث پروژه‌های ورزشی عنوان کرد: با پول دولت نمی‌توان این پروژه‌ها را به پایان رساند و باید ورود سرمایه‌گذاران را به این پروژه‌ها تسهیل کرد و دیوارها و سدهای قانونی را از جلوی پای آنها برداریم به همین منظور در روزهای آینده روند سرمایه‌گذاری در شش پروژه بزرگ ورزشی به ارزش بالغ بر ۵۰ میلیارد تومان در شهرهای مختلف استان تهران آغاز می‌شود.

پریچهره با اشاره به لزوم رفع معارضان ورزشگاه طالقانی شهرستان ری گفت: درصورت رفع مشکل مالکیت آن، اعتبارات لازم برای این ورزشگاه تخصیص داده می‌شود اما در نهایت فضای ورزش و جوانان استان تهران قابلیت مردم تهران با ۱۳ میلیون جمعیت را ندارد و بسیاری از استان‌های کوچک کشور امکانات بیشتری از تهران دارند.

وی با انتقاد از شیوه تخصیص اعتبارات در این حوزه افزود: وقتی اعتبارات محرومیت می‌آید انتهای آن قید “به جز تهران” را می‌نویسند و این تهران را مشخص نکرده‌اند که کدام ناحیه و شهرستان تهران است در حالی که در استان و شهر تهران نواحی محروم فراوانی از نظر امکانات ورزشی وجود دارد و باید مشخص شود که کجای تهران مرحوم است.

مدیرکل ورزش و جوانان استان تهران با انتقاد از تعطیلی باشگاه‌های ورزشی به عنوان اولین اقدام در ابتدای شیوع بیماری کرونا بیان داشت: در کرونا اولین شرط تعطیلی باشگاه‌های ورزشی بود در حالی که بر اساس آمار جهانی، فوتی‌های ورزشکار جهان در بیماری کرونا به یک درصد هم نرسیده اما اول از همه ورزشگاه‌ها را تعطیل کردند و تبعات این بی‌توجهی‌ها این بود که همه باشگاه‌های خصوصی و مخصوصاً مستأجران ما تبدیل به قهوه‌خانه و کافی شاپ می‌شود و بیشتر مربیان ورزشی بیکار شده‌اند و ورزشکاران ما هم نمی‌توانند تمرینات ورزشی خود را انجام دهند.

وی با اشاره به اختصاص ۳۰ مکان ورزشی در استان تهران به ستاد کرونا برای واکسیناسیون به منظور افزایش سرعت واکسیناسیون و بازگشایی درب باشگاه‌ها گفت: طرح باشگاه ایمن را به ستاد کرونای استان تهران ارائه دادیم تا به صورت پایلوت در استان تهران انجام شود که اگر درب زورخانه‌ای بسته شده، باز شود و با تعداد ورزشکار کمتری فعالیت کنند.

پریچهره ادامه داد: چرا باشگاه‌های ورزشی باید خاک بخورند در حالی که می‌شود با رعایت پروتکل‌های بهداشتی مثل دیگر اماکن، مورد استفاده قرار بگیرند و باید برای بحران راهکار پیدا کرد و درب بستن راهکار نیست.

وی خواستار تخصیص بخشی از اعتبارات کرونا به حوزه ورزش استان تهارن شد و گفت: در حالی که باشگاه‌های ما را تعطیل کردند اما در زمینه کرونا و هدفمندی یارانه اعتباری به ما تخصیص داده نشد و اگر قرار است استان تهران اُمُ القرایِ ورزش کشور باشد با این وضعیت یقینا نخواهد شد.

مدیرکل ورزش و جوانان استان تهران در ادامه خواستار پیگیری اعتبارات حوزه ورزش این استان در سطح وزارتخانه و سازمان برنامه و بودجه شد و عنوان کرد: هنور هم ورزش را توپ و تور و برای صحت و سلامت می‌بینند و تنها برای اینکه درب بیمارستان بسته شود و درب باشگاه باز شود به آن نگاه می‌کنند درحالی که برعکس شده و درب بیمارستان‌ها باز و تخت‌های بیمارستانی را هر روز بیشترمی‌کنند اما ورزشگاه‌ها کمتر می‌شوند.

وی به لزوم احداث یک خوابگاه ورزشی در شهرستان ری تاکید کرد و گفت: از تعداد بیش از ۹۰ زورخانه در استان تهران حدود ۴۰ واحد تعطیل شده و در حال تخریب هستند به دلیل اینکه پول لازم برای تعمیرات ندارند که می‌توان آنها را به میراث فرهنگی واگذار کرد تا با اعتباراتی که دارند آنها را بازسازی کنند چراکه این سالن‌ها بسیار ارزشمند هستند و از لحاظ بعد معنوی و ورزشی آن قداست فراوانی دارند و نباید از بین بروند.

پریچهره در پایان خواستار تخصیص نیم درصد از درآمدهای شهرداری به حوزه ورزش استان تهران شد تا از این طریق بتوانند از قهرمانان ورزشی و مدال آوران استان استان تجلیل به عمل آورند.

 

انتهای متن/*

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.