Friday, 1 July , 2022

درنظر گرفتن جایگاه شهرداری ویژه برای شهر ری

  • کد خبر : 170072
  • 05 خرداد 1401 - 10:30
درنظر گرفتن جایگاه شهرداری ویژه برای شهر ری
نماینده مردم تهران در مجلس گفت: منطقه ۲۰ مانند سایر مناطق شهری تهران نیست و دارای تاریخ ۸ هزار ساله و ساختار جداگانه‌ای است لذا باید موضوع اختصاص شهرداری ویژه به شهرری مورد توجه قرار گیرد.

به گزارش آفتاب ری، سید علی یزدی‌خواه در نخستین اجلاس مجمع معماری و شهرسازی استان تهران اظهار داشت: در دهه ۴۰ جانمایی دفن زباله تهران انجام شده و در حدود ۵۵ سال است که این مرکز در حال فعالیت است.

وی افزود: در سال‌های گذشته جانمایی شهرک‌های مسکونی از لحاظ سرانه خدمات شهری و دسترسی به نسبت شرایط آن زمان قابل توجه است و مهندسان حوزه شهرسازی اقدام درخور توجهی در این زمینه داشتند.

نماینده مردم در مجلس شورای اسلامی در ادامه گفت: نهضت مسکن ملی و الگوی تولید مسکن در کشور ما آغاز شده لذا باید نقش مردم را در اداره کشور و جامعه باور داشته باشیم و مجلس نیز آمادگی کامل برای اصلاح جایگاه تعاونی‌ها دارد.

یزدی خواه تصریح کرد: منطقه ۲۰ مانند سایر مناطق شهری تهران نیست و دارای تاریخ ۸ هزار ساله و ساختار جداگانه‌ای است لذا باید موضوع اختصاص شهرداری ویژه به شهرری مورد توجه قرار گیرد.

نماینده مردم در مجلس شورای اسلامی در پایان خاطرنشان کرد: ری از دوره اول مشروطه تا پیش از انقلاب ۲ نماینده مستقل داشته اما در حال حاضر خواستار نماینده مستقل در مجلس شورای اسلامی و شهرداری ویژه است.

 

انتهای متن/*

لینک کوتاه : http://aftaberey.ir/?p=170072

برچسب ها

ثبت دیدگاه

مجموع دیدگاهها : 0در انتظار بررسی : 0انتشار یافته : ۰

دیدگاهها بسته است.