منتشر شده در :  ۱۴۰۰/۰۶/۲۳                                 ساعت:  ۲:۳۷ ب٫ظ      

درخواست ساکنان شهرک گلستان با تخصیص اعتبار فرمانداری ری اجرایی می‌شود

شهردار منطقه ۲۰ تهران – شهرری بابیان اینکه درخواست ساکنان شهرک گلستان با تخصیص اعتبار فرمانداری ری اجرایی می‌شود، گفت: از اعتبارات روستاهای فاقد دهیاری به توسعه و حل مشکلات شهروندان این شهرک در محله علائین اختصاص داده می‌شود.

چاپ خبر
به گزارش آفتاب ری، هفته گذشته حجت الاسلام آقامیری عضو شورای شهر تهران، ری و شمیرانات به همراه شهردار منطقه ۲۰ تهران، معاون اجتماعی فرهنگی و شهردار ناحیه ۶ با حضور در مسجد حضرت عبدالعظیم (ع) و در جمع تعدادی از ساکنان شهرک گلستان، ضمن گفتگوی صمیمانه با اهالی ،مشکلات و نیازمندیهای این مجتمع و اقدامات انجام شده از سوی مدیریت شهری  این منطقه را بررسی کردند.

فرهاد افشار روز سه شنبه در جلسه رسیدگی به درخواست‌های ساکنان شهرک گلستان این منطقه، با بیان اینکه به منظور رسیدگی و رفع مشکلات علاوه بر تشکیل جلسات اختصاصی با اهالی این شهرک ،جلسات متعددی با حضور نماینده مجلس شورای اسلامی، عضو شورای شهر، فرمانده سابق شهرری تشکیل شد، اظهار داشت: با توجه به جمعیت زیاد ساکن در این مجموعه رسیدگی به مشکلات آنها نیازمند توجه ویژه است و با اعتبارات جاری شهرداری این منطقه نمی توان مشکلات آنها را برطرف کرد و نیازمند اعتبارات ویژه است.

این مسئول با اشاره به مشکلات محله علائین و سرانه های پائین شهرکهای این محله از جمله گلستان افزود: با بررسی سوابق شهرسازی این شهرک از جمله ارتفاع نامناسب ساختمان ها، تراکم جمعیتی و برخی معضلات موجود، ارزش  افزوده این شهرک رشدی نداشته است.

وی اظهار داشت: به دلیل برخی مشکلات اجتماعی و اقتصادی ساکنان این شهرک، مسئولیت اجتماعی مدیریت شهری این منطقه ایجاب می کند تا علاوه بر رفع معضلات شهری این شهرک در راستای ارتقاء فرهنگ شهروندی تلاش شود.

افشار با بیان اینکه با همکاری فرمانداری شهرستان ری و شهرداری منطقه طرح های ویژه ای برای این شهرک پیش بینی شده است؛ بهسازی و آسفالت معابر، ساماندهی پارک خودروی ۱۱۰ واحد، طراحی و رنگ آمیزی دیواره های شهرک(نقاشی دیواری)، اصلاح ترافیکی، نورپردازی محوطه، نصب دوربین در ورودی شهرک را از جمله برنامه های ضروری برای بهبود وضعیت این شهرک و رفاه حال شهروندان برشمرد.

شهردار منطقه ۲۰ تهران – شهرری افزود: اختصاص زمینی به وسعت ۲۰۰ مترمربع برای احداث زمین چمن مصنوعی و تفریح کودکان و جوانان ، گل کاری و چمن کاری محوطه فضای سبز و اجرای خدمات بازیافت از دیگر اقدامات برنامه ریزی شده برای ساماندهی این شهرک است.

وی یادآور شد: در سال های گذشته در بازیدهای مشترک و با همراهی فرمانده سپاه شهرری بخشی از فضای این مجتمع برای کارآفرینی اهالی فعال شده است .

شهرک گلستان در ابتدای جاده ورامین بالاتر از سه راه تقی آباد واقع شده است.

منطقه ۲۰ (شهرری) جنوبی‌ترین منطقه شهری شهرداری تهران است و دارای پنج ناحیه داخل محدوده و ۲ ناحیه خارج محدوده و ۲۱ محله است.

 

انتهای متن/*

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.