منتشر شده در :  ۱۴۰۰/۰۶/۱۸                                 ساعت:  ۱۲:۵۵ ب٫ظ      

خیران شهرری ۲۰۶ زندانی جرائم غیرعمد را آزاد کردند

مدیرعامل انجمن حمایت از زندانیان شهرستان ری گفت: خیران شهرستان ری ۵۳ میلیارد و ۲۹۶ میلیون ریال برای کمک به خانواده زندانیان و آزادی زندانی‌ها کمک کردند که در نهایت منجر به آزادی ۶۸ زن و ۱۳۸ مرد و کمک به خانواده ۱۶۸ زندانی شد.

چاپ خبر
به گزارش آفتاب ری، محسن حسن‌پور، با اشاره به اقدامات قابل‌توجه خیران شهرستان ری در آزادی زندانیان و حمایت از خانواده آن‌ها اظهار داشت: در سال جاری با توجه به شیوع بیماری کرونا و مشکلات ناشی از آن برای اقشار آسیب‌پذیر در راستای حمایت از خانواده زندانیان بی‌بضاعت ۵۵ میلیارد و ۵۰۰ میلیون ریال کمک جهت آزادی زندانیان غیرعمد اعطا شده است.

وی افزود: کمک‌های نقدی ارائه‌شده به خانواده زندانیان به ارزش ۱ میلیارد و ۵۰۰ میلیون ریال بوده و در میان ۱۶۸ خانواده تحت پوشش انجمن حمایت از زندانیان شهرستان ری توزیع شد.

مدیرعامل انجمن حمایت از زندانیان شهرستان ری در ادامه گفت: کمک به این خانواده‌ها در حوزه‌های بهداشت و درمان، مشاوره مددکاری، ودیعه مسکن و توزیع گوشت مرغ در میان خانواده زندانیان به ارزش ۱۶۶ میلیون ریال بوده که در راستای حمایت از خانوارهای نیازمند که سرپرست آنان به دلیل ارتکاب جرائم غیر عمد در زندان است صورت گرفته است.

حسن‌پور تصریح کرد: انجمن حمایت از زندانیان در حوزه بهداشت و درمان ۱۸۵ میلیون و ۸۹۰ هزار ریال، در حوزه مشاوره و مددکاری ۵۵۹ میلیون ریال و در زمینه اجاره مسکن ۸۹۸ میلیون ریال پرداخت‌شده است.

مدیرعامل انجمن حمایت از زندانیان شهرستان ری با اشاره به اینکه ۲۰۶ زندانی زن و مرد توسط خیران این انجمن آزاد شده گفت: از محل کمک‌های مردمی ۶۸ زن و ۱۳۸ مرد با مبلغی بالغ‌بر ۵۳ میلیارد و ۲۹۶ میلیون ریال آزاد شدند.

حسن‌پور در ادامه اظهار داشت: در این مدت ۳۵۰ میلیون ریال به منظور اعطای تسهیلات قرض‌الحسنه برای خانواده زندانیان در نظر گرفته شده که به متقاضیان تحویل شده است.

وی بیان کرد: از ابتدای سال جاری تاکنون نیز ۲۱ زندانی در شهرستان ری آزادشده‌اند که از این تعداد ۸ نفر زندانی زن بوده‌اند.

مدیرعامل انجمن حمایت از زندانیان شهرستان ری با اشاره به راه‌اندازی سامانه حمایت از خانواده زندانیان ابراز کرد: سامانه حمایت از خانواده زندانیان به نشانی samanehemayat.com با هدف ارائه خدمات ویژه به این خانواده‌ها راه‌اندازی شده و خانواده مددجویان می‌توانند با مراجعه به نشانی الکترونیک این سامانه، فرم ارائه‌شده را تکمیل کنند که این فرم در سریع‌ترین زمان، به نزدیک‌ترین انجمن حمایت محل سکونت خانواده ارجاع می‌شود.

حسن‌پور در پایان خاطرنشان کرد: انجمن حمایت از زندانیان خود را مکلف می‌داند که هرکجا می‌تواند حمایتی از خانواده زندانیان لازم باشد گام‌های مؤثری در این زمینه برداشته است زیرا حمایت از خانواده زندانیان در شرایطی که سرپرست خانواده به دلایل مختلف در زندان به سر می‌برد منجر به کاهش آسیب‌های اجتماعی در جامعه و خانواده آن‌ها می‌شود.

 

انتهای متن/*

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.