منتشر شده در :  ۱۳۹۹/۱۰/۲۳                                 ساعت:  ۱:۳۳ ب٫ظ      

خون شهید سلیمانی پیوند دهنده آزادیخواهان است

سردار ذوالقدر، مطرح کرد: باحضورادیان توحیدی، ارامنه، آشوری، یهودی، مسیحی، زرتشت، سنی و اقلیت های نیجریه در حرم مطهر امام خمینی(ره) گرد هم جمع آمده ایم تا سفیر تبلیغ این پیام شویم که خون شهید سلیمانی موجب پیوند ملت ها و آزادیخواهان است.

چاپ خبر
به گزارش آفتاب ری، سردار احمد ذوالقدر  ” فرمانده سپاه حضرت سید الشهدا(ع) استان تهران ” در گفتگو با خبرنگار آفتاب ری در تبیین مکتب حاج قاسم سلیمانی، اظهارکرد: با توجه به سالگرد شهادت حاج قاسم سلیمانی در حرم مطهر حضرت امام خمینی (ره) با حضورادیان توحیدی، ارامنه، آشوری، یهودی، مسیحی، زرتشت، سنی و اقلیت های نیجریه گرد هم جمع آمده ایم تا سفیر تبلیغ این پیام شویم که خون شهید سلیمانی موجب پیوند ملت ها و آزادیخواهان است.

 

این مقام  مسئول، ادامه داد: تمام ادیان حاضر در جلسه، بزرگان مذاهب توحیدی هستند و همگی مانند علمای ما راجع به شهادت، آزادی خواهی، ظلم ستیزی، عدالت خواهی در حرم بنیان گذار جمهوری اسلامی صحبت کردند. با گذشت  بیش از ۴۰ سال از پیروزی انقلاب اسلامی همه ادیان در حرم امام راحل گرد هم جمع شده،  که نوعی کار فرهنگی است. فرهنگ تنها نوشتن مقاله و…‌نیست.

 

وی در تبیین اینکه کار فرهنگی و تربیتی نیاز بشر است، افزود: انسان اگر تربیت نشود، طغیان می کند متکبر و شیطان می شود. اگر تربیت شد، خدایی شده و سر فرود می آورد. شهید سلیمانی با تمام عظمت و شجاعت در مقابل مستضعفان سر تعظیم فرود می آورد. فرزندان شهدا را در آغوش می گرفت و این در حالی بود که سن و سال آن بسی بزرگتر از این کودکان بود.

 

سردار ذوالقدر در رابطه با اقدامات خود در زمینه فرهنگی، ابراز کرد: اقدام مهم سپاه سیدالشهدا(ع) در زمینه تربیتی و آموزشی برای جوان ها خواهد بود. امروز فضای مجازی جوانان ما را مجروح، اسیر و مصدوم گردانیده است البته به غیر از آن بخشی که مفید باشد. بایستی از ظرفیت های  هئیت ها، پایگاه های مقاومت بسیج خواهران و برادران، طلاب و دانشجویان در زمینه های فرهنگی استفاده گردد.

 

وی در تبیین فعالیت های قرارگاه های جهادی، خاطر نشان کرد: در کشور های اروپایی و متمدن نظاره گر بودیم که چگونه کپسول های اکسیژن و ماسک را دزدیدند. اما در ایران شاهد بودیم که تمام مردم در قالب قرارگاه های جهادی به میدان آمدند و به مردم کمک رساندند. این فرهنگی است که خدای متعال در دین مقدس اسلام قرار دهد.

 

فرمانده سپاه حضرت سیدالشهدا (ع) استان تهران در خصوص باب های متفاوت جهاد، اشاره کرد: جهاد انواع مختلفی اعم از جهاد فرهنگ، مومنانه، شمشیر و..دارد. حاج قاسم در سیل خوزستان شرکت کرد و بیان کرد که اگر فردی را از سیل نجات دهیم، نوعی جهاد است.

ساراپیرانه

انتهای پیام/


 

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.