منتشر شده در :  ۱۳۹۹/۰۹/۱۷                                 ساعت:  ۱۰:۲۴ ق٫ظ      

جلسه هماهنگی اجرای طرح شهید حاج قاسم سلیمانی در مرکز شهرستان ری با حضور فرماندار شهرستان انجام گرفت

حسین توکلی کجانی، خبرداد:با اجرای محدودیت های جدید از اول آذرماه در شهرستان ری و همچنین با مشارکت و همراهی مردم و اصناف، در حال حاضر در شهرستان وضعیت بیماری کرونا تا حدودی کنترل شده است.

چاپ خبر
به گزارش آفتاب ری،حسین توکلی کجانی معاون استاندار تهران و فرماندار ویژه شهرستان ری در جلسه هماهنگی اجرای طرح شهید حاج قاسم سلیمانی در مرکز شهرستان و بخش های تابعه گفت:با اجرای محدودیت های جدید از اول آذرماه در شهرستان ری و همچنین با مشارکت و همراهی مردم و اصناف، در حال حاضر در شهرستان وضعیت بیماری کرونا تا حدودی کنترل شده است.

 

وی، ادامه داد:بیماری کرونا جامعه جهانی را تحت تاثیر قرار داده و علی رغم تلاش های گسترده برای کشف واکسن، احتمال تداوم این بیماری در سال پیش رو وجود دارد و در این خصوص از همه شهروندان و صنوف انتظار می رود نسبت به رعایت پروتکل های بهداشتی، استفاده از ماسک و فاصله گذاری اجتماعی اهتمام داشته باشند تا وضعیت محدودیت های کرونایی در شرایط قرمز (پر خطر) قرار نگیرد.

 

توکلی کجانی، اشاره کرد: تامین سلامت مردم در شرایط کنونی و با توجه به وضعیت اقتصادی ناشی از تحریم و بیماری کرونا، از اولویت های دولت است و همراهی مردم در رعایت محدودیت ها نیز به مهار بیماری کرونا و به تبع آن ادامه فعالیت های اقتصادی می انجامد.

 

فرماندار شهرستان ری، گفت:طرح شهید حاج قاسم سلیمانی طرحی محله محور و مردمی است که با رویکرد هر خانه یک پایگاه سلامت، برای غربالگری و شناسایی مبتلایان بسیار مفید و موثر است و در این طرح میتوان از ظرفیت پزشکان جهادی، نیروهای مردمی و همچنین ظرفیت گروهای فعال در مساجد برای مقابله و کنترل کرونا استفاده کرد.

 

معاون استاندار تهران، بیان داشت:تشدید نظارت بر پروتکل‌های بهداشتی و انجام تست‌های گسترده، بیماریابی و قرنطینه و رصد هوشمند بیماران، آموزش و اطلاع‌رسانی، محافظت از گروه‌های آسیب‌پذیر و همچنین افزایش درمان سرپایی و کاهش حداکثری موارد بستری از اهداف و راهبردهای مهم طرح شهید حاج قاسم سلیمانی است که با جلب مشارکت مردم زمینه تحقق آن صورت می گیرد.

 

وی، ابرازکرد:هر زمان یک مدیر به صورت میدانی وارد عرصه اجرایی شود قطعا در پیشبرد امور تاثیرگذارتر است که خوشبختانه از اول آذرماه و با شروع محدودیت های جدید، اکثریت مدیران و مسئولان شهرستان ری حضور میدانی داشتند و همین رویکرد موجب شد طرح محدودیت های هوشمند کرونایی با موفقیت در شهرستان ری اجرا شود.

 

دکتر توکلی، خاطرنشان کرد:رسیدگی به اقشار آسیب دیده از کرونا در شهرستان ری جزو اولویت ها قرار دارد که در این راستا ۸ هزار بسته معیشتی توسط اوقاف و امور خیریه آماده و به خانوارهای نیازمند تحویل خواهد شد و این روند بایستی با همکاری دستگاه های اجرایی در تمامی بخش ها، روستاها و نقاط کم برخوردار شهرستان استمرار داشته باشد.

ساراپیرانه
منبع:پایگاه_اطلاع_رسانی_ری
انتهای متن/*

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.