منتشر شده در :  ۱۳۹۹/۰۱/۲۸                                 ساعت:  ۱۱:۳۸ ق٫ظ      
تفکیک زباله

۴٠ واحد غیرمجاز تفکیک زباله در بخش خاوران شهرستان ری تعطیل شد

رییس اداره محیط زیست شهرستان ری گفت: ۴٠ واحد غیرمجاز تفکیک زباله در روستاهای بخش خاوران این شهرستان پس از شناسایی و صدور چندین مرحله اخطاریه زیست محیطی با حکم قضائی جمع‌آوری و بسته شد.

چاپ خبر
به گزارش آفتاب ری، زهره عبادتی روز چهارشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: این واحدهای غیر مجاز تفکیک زباله با جمع آوری پسماندهای پلاستیکی از مناطق مختلف تهران در روستاهای محمود آباد و قاسم آباد بخش خاوران باعث مزاحمت برای مردم و آلودگی محیط زیست می شدند.

وی ادامع داد: این ۴٠ واحد در ١۵ مجموعه‌(چهار دیواری) غیرمجاز جمع آوری و تفکیک زباله با جمع آوری مقادیر زیادی از زباله‌های مختلف از جمله پلاستیک، فلزات مختلف، کاغذ و مقوا باعث آلودگی آب و خاک منطقه شده بودند.

وی با بیان اینکه شیرابه‌های زباله‌ها موجب آلودگی منابع آبی و انتشار بوی نامطبوع در منطقه شده است، عنوان کرد: صاحبان این واحدهای غیر مجاز در ساعات شب اقدام به آتش زدن برخی پسماندها از جمله لاستیک و کابل برق برای استحصال سیم‌های مس و آهنی می‌کنند که این امر موجب آلودگی شدید هوا می‌شود.

عبادتی یادآور شد: صاحبان مراکز غیر مجاز تفکیک زباله از زمان صدور اخطاریه زیست محیطی یک هفته فرصت برای ساماندهی و جمع آوری دارند که در صورت رعایت نکردن قانون به مراجع قضایی معرفی خواهند شد.

این مسئول با بیان اینکه تمامی پسماندهای این واحدها به مجتمع پردازش و دفن زباله آرادکوه انتقال یافت، خاطر نشان کرد: بوی نامطبوع و آلودگی هوا، آب و خاک بخشی از آسیب های این واحدهای غیر مجاز تفکیک زباله در بخش خاوران بود که با حکم قضائی جمع آوری شدند.

شهرستان ری (به مرکزیت شهرری) با جمعیتی درحدود یک میلیون نفر در جنوب استان تهران واقع شده که دارای پنج بخش مرکزی، کهریزک، فشافویه، خاوران و قلعه نو است. ‌

بخش خاوران از توابع شهرستان ری در مسیر آزاد راه امام رضا(ع) واقع شده و بر اساس آخرین سرشماری حدود ۴۰ هزار نفر جمعیت دارد.

 

انتهای متن/*

دیدگاه‌ها بسته شده‌اند.