منتشر شده در :  ۱۳۹۹/۱۰/۱۰                                 ساعت:  ۱۱:۱۰ ق٫ظ      

خاموشی معابر همدم این روزهای زورگیران و معتادان متجاهر

عزم و اراده وزارت نیرو ظاهرا برای خاموشی معابر، طرحی عقلانی و سنجیده است؛ اما باعث ایجاد فضای ناامنی و پیدایش زورگیری شده است.

چاپ خبر

به گزارش آفتاب ری، طرح تعدیل روشنایی با هدف ثبات شبکه برق و کاستن از مصرف گاز با هدف زایش برق اتفاق افتاده است؛ لیکن از مساله ای مدنی به نام امنیت تسامح ورزیده است و این در حالی است که فرمانده انتظامی وظیفه شناس تهران بزرگ طبق ماده ۱۳ منشور حقوق شهروندی که هر شهروندی حق دارد از امنیت جانی،مالی، حیثیتی،قضایی، شغلی و اجتماعی برخوردار باشد با برپایی طرح هایی اعم از رعد، صاعقه، کاشف، اقتدار به جمع آوری و دستگیری اراذل و اوباش و معتادین متجاهر پرداخته است.

چند زمانی است که شب های تهران در تیرگی و ظلمت داخل گشته است و به غیر از گذر گاه ها و شوارع حقیقی و اساسی دیگر شوارع بی نور و خموش است و عبور و مرور در آن با بحران مواجه می باشد. این عزم و اراده وزارت نیرو ظاهرا عقلانی و سنجیده ، باعث ایجاد فضای ناامنی و پیدایش بزه و زورگیری می شود.

آیا لازم نیست تا برای تحقق اهداف مثبت برنامه ریزی شده تعامل سازنده ای بین وزارت نیرو و نیروی انتظامی صورت گیرد؟ آیا وقت آن نرسیده که هر ارگانی ساز خودش را ننوازد و با دیگر دستگاه های اجرایی هم سو و هم جهت شود؟

یادداشت از  سارا پیرانه

انتهای پیام/

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.