منتشر شده در :  ۱۳۹۷/۱۲/۱۴                                 ساعت:  ۱۱:۱۸ ق٫ظ      
عضو هیأت علمی دانشگاه علوم پزشکی ایران مطرح کرد؛

تشخیص بیماری‌ها با روش‌های نوین تصویربرداری

عضو هیأت علمی دانشگاه علوم پزشکی ایران، از ارائه جدیدترین دستاوردها در حوزه تشخیص بیماری‌ها با روش‌های نوین تصویربرداری، در کنفرانس تازه های سونوگرافی و اقتصاد رادیولوژی خبر داد.

چاپ خبر
به گزارش آفتاب ری، مهیار غفوری، در آستانه برگزاری کنفرانس یک روزه تازه‌های سونوگرافی و اقتصاد رادیولوژی، گفت: این برنامه در سه بخش اصلی برگزار می‌شود که بخش نخست آن مرتبط با تصویر برداری پروستات و ارائه روش‌های جدید تشخیص با تاکید بر ام آر آی پروستات و روش‌های جدید بیوپسی و نمونه برداری است.

وی افزود: بخش دوم کنفرانس مرتبط با اقتصاد رادیولوژی است چرا که این مسئله بسیار حائز اهمیت بوده و از آنجایی که رادیولوژی با تجهیزات بسیار گرانقیمت در ارتباط است لازم است که این موضوع مورد بحث، گفتگو و توجه قرار گیرد بر همین اساس مسئولانی از سازمان‌های بیمه‌گر و وزارت بهداشت که نقش آنها در این زمینه حائز اهمیت است جزومدعوین کنفرانس هستند و پانلی در این زمینه برگزار خواهد شد.

دبیر کنفرانس یک روزه تازه‌های سونوگرافی و اقتصادی رادیولوژی گفت: بخش سوم کنفرانس، مرتبط با تصویر برداری زنان و موضوعاتی مانند آمینوسنتز،NT، الاستوگرافی است. همچنین آخرین دستاوردها و تکنولوژی‌ها در ارتباط با تصویر برداری در حوزه‌های مختلف مورد بحث و گفتگو قرار می‌گیرد و اساتید و صاحبنظران برجسته از داخل کشور و کشورهای اروپایی نیز در این کنفرانس حضور دارند.

وی در ارتباط با بزرگترین چالش‌های حوزه تصویربرداری، افزود: این رشته به شدت وابسته به تجهیزات بوده و به دلیل نوسانات ارزی و تحریم‌های ایجاد شده با برخی مشکلات مواجه شده‌ایم بنابراین سیاست گذاری ها در سطح کلان باید سبب بهره‌مندی بیشتر همه مردم در تشخیص زودتر بیماری‌ها از طریق روش‌های تصویربرداری کنونی و نوین باشد و انجام برنامه ریزی‌های بیشتر در این زمینه ضرورت دارد.

همایش یک روزه تازه‌های سونوگرافی و اقتصاد رادیولوژی پنجشنبه ۱۶ اسفند ۹۷ در پژوهشکده صنعت نفت برگزار می‌شود.

منبع :مهر

انتهای متن/*

دیدگاه‌ها بسته شده‌اند.