منتشر شده در :  ۱۴۰۰/۰۷/۱۶                                 ساعت:  ۲:۳۳ ب٫ظ      
امام جمعه قیامدشت:

تحقق جهش تولید در سایه‌ی دستور راهبردی رهبر انقلاب

امام جمعه قیامدشت: نامه تولیدکنندگان لوازم خانگی به‌ رهبر و دستورشان به‌ رئیس‌جمهور و ابلاغیه رئیس جمهور برای منع کالاهای کره‌ای، یک اتفاق مهم و راهبردی و الهام‌بخش برای جهش تولید است.

چاپ خبر
به گزارش آفتاب ری، حجت الاسلام والمسلمین امیری امام جمعه‌ی قیامدشت در ابتدای خطبه‌های عبادی سیاسی نمازجمعه اظهار داشت: نامه تولیدکنندگان لوازم خانگی به‌ رهبر و دستورشان به‌ رئیس‌جمهور و ابلاغیه رئیس جمهور برای منع کالاهای کره‌ای، یک اتفاق مهم و راهبردی و الهام‌بخش برای جهش تولید است.

وی افزود: کره جنوبی کشوری که با تحریم‌های آمریکا بیشترین همراهی را داشته و سال‌ها است حدود ۷ میلیارد دلار دارایی‌های کشورمان را بلوکه کرده است، نباید با سپردن مجدد بازار ایران به‌محصولات خود تشویق شود.

خطیب جمعه قیامدشت تصریح کرد: برخی در تلاش هستند تا با مشابهت‌سازی صنعت لوازم‌خانگی با صنعت خودروسازی، تصمیم اتخاذشده را زیر سؤال ببرند اما واقعیت این است که وضعیت این دو صنعت در ایران تفاوت فراوانی با یکدیگر دارد.

وی ادامه داد: صنعت خودروسازی ما سال‌ها است که با محدودیت واردات روبه‌رو است ولی صنعت لوازم‌خانگی ۲ سال است این شرایط را دارد.

امام جمعه قیامدشت بیان داشت: صنعت خودروسازی ما از نظر سهام‌داری نیمه‌دولتی و از نظر مدیریت کاملا دولتی و آمیخته با تصمیمات سیاسی است درحالی که صنایع لوازم‌خانگی ما غیردولتی هستند.

مروری بر بیانات رهبر انقلاب در جمع دانش‌آموختگان نیروهای مسلح‌

حجت الاسلام امیری بیان داشت: ویژگی مهم و متمایز امنیتی که نیروهای مسلح ما به‌ارمغان آورده‌اند این است که این “امنیت” یک “امنیت عاریه‌ای” نیست؛ یک امنیت درون‌زا، متکی بر خود، مبتنی بر توان فکری و معنوی و عقلانیت انقلابی است.

وی تاکید کرد: ایران اسلامی در ۴۳ سال گذشته، به‌گدایی امنیت نپرداخته است بلکه توجه دارد که “استقلال در امنیت” زیرساخت اصلی استقلال در اقتصاد و فرهنگ و… است.

امام جمعه قیامدشت خاطر نشان کرد: امنیت ایران عاریه‌ای نیست، اگرچه گهگاهی دچار لرزه‌هایی می‌شود اما این امنیت، قوی و مستقل است و قابل افتخار و الگوسازی، برای ملت‌های دیگر است.

خطیب جمعه قیامدشت گفت: دولت‌هایی که فهم درستی از خود و جایگاهشان ندارند همگی باید بدانند که مقابله ایران با این تهدیدهای “حد یقف” دارد و در صورت تکرار بازی‌های بچه‌گانه برخی دولت‌ها آنان به‌چاهی در خواهند افتاد که برای دیگران کنده بودند.

انتهای متن/*

دیدگاه‌ها بسته شده‌اند.