منتشر شده در :  ۱۴۰۰/۰۶/۲۸                                 ساعت:  ۳:۴۵ ب٫ظ      
سردار سلیمانی در جمع خبرنگاران خبر داد:

بسیج متولی ۵۰ درصد واکسیناسیون در کشور

فرمانده سازمان بسیج مستضعفین کشور گفت: بسیج متولی ۵۰ درصد واکسیناسیون در کشور است و علاوه بر مراکز مستقل، در مراکز مشترک با وزارت بهداشت نسبت به واکسیناسیون مردم اقدام می‌کند.

چاپ خبر
به گزارش آفتاب ری، سردار غلامرضا سلیمانی ظهر امروز در حاشیه هشتمین رزمایش کمک مومنانه و پویش هم‌کلاسی مهربان در جمع خبرنگاران اظهار کرد: امروز و در ادامه انجام نهضت کمک‌های مومنانه که در ابتدای سال گذشته به تدبیر رهبر انقلاب آغاز شده است، هشتیمن مرحله کمک‌های مومنانه و پویش هم‌کلاسی مهربان توسط سپاه سیدالشهداء علیه‌السلام استان تهران برگزار شد.

توزیع ۱۲ هزار بسته لوازم‌التحریر

وی گفت: در این دوره بیش از ۱۱ هزار بسته معیشتی و ۱۲ هزار بسته لوازم‌التحریر بین خانوارهای نیازمند، آسیب‌دیدگان از کرونا و دانش‌آموزان توزیع می‌شود.

فرمانده سازمان بسیج مستضعفین کشور با اشاره به تداوم اجرای نهضت کمک‌های مومنانه تا پایان ماه صفر، عنوان کرد: در ایام و مناسبات‌ مختلف این نهضت با جمع‌آوری کمک‌های مردم و خیرین در محلات و از طریق مساجد بین نیازمندان توزیع می‌شود.

سردار سلیمانی بیان کرد: نیازمندان از طریق پایگاه‌های مقاومت محلات شناسایی می‌شوند و به این ترتیب بانک اطلاعات دقیقی در هر شهرستان وجود داشته و مبنای کمک‌ها می‌شود، همچنین دانش‌آموزان نیازمند توسط آموزشگاه‌ها و واحدهای دانش‌آموزی شناسایی می‌شوند.

واکسیناسیون در ۱۸۰ مرکز مستقل و ۳۵۰ مرکز مشترک

وی در بخش دیگری از سخنان خود تاکید کرد: بسیج در کنار سایر نقش ‌آفرینی‌ها در عرصه خدمت‌رسانی به مردم، در شرایط شیوع و همه‌گیری ویروس کرونا نیز قریب به ۵۰ درصد از ظرفیت واکسیناسیون کشور را بر عهده دارد.

فرمانده سازمان بسیج مستضعفین کشور تصریح کرد: در این راستا ۱۸۰ مرکز بزرگ واکسیناسیون در کشور شامل ورزشگاه‌ها، مساجد، حسینیه‌ها، سالن‌های بزرگ و نمایشگاه‌های بین‌المللی مستقلا توسط بسیج اداره و در حدود ۳۵۰ مرکز مشترک دیگر با وزارت بهداشت کار تزریق واکسن به مردم انجام می‌شود.

سردار سلیمانی گفت: همچنین بر اساس توافق صورت گرفته بین سازمان بسیج و وزارت بهداشت در صورت اعلام نیاز نسبت به ایجاد و راه‌اندازی مراکز واکسیناسیون در محلات، این آمادگی وجود دارد که با تامین امکانات و نیروهای انسانی داوطلب روند واکسیناسیون در محلات سرعت گیرد.

وی اظهار کرد: همچنین در اجرای طرح شهید سلیمانی علاوه بر بیماریابی، نظارت بر دستورالعمل‌ها، حمایت و مراقبت از بیماران، مراکز درمان سرپایی با هماهنگی دانشگاه‌های علوم پزشکی ایجاد می‌شوند.

انتهای پیام/*

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.