Thursday, 6 October , 2022

برداشت ۴۶۸ هزار تن ذرت علوفه ای در شهرستان ری

  • کد خبر : 167586
  • 15 شهریور 1400 - 12:48
برداشت ۴۶۸ هزار تن ذرت علوفه ای در شهرستان ری

مدیر اداره جهاد کشاورزی شهرستان ری از آغاز برداشت ذرت علوفه ای در این شهرستان خبر داد و گفت: پیش بینی می‌کنیم ۴۶۸ هزار تن ذرت علوفه ای از مزارع این شهرستان برداشت شود.

به گزارش آفتاب ری، جبرئیل برادری روز دوشنبه اظهار داشت: امسال پس از برداشت گندم و جو ۹ هزار هکتار از اراضی کشاورزی شهرستان ری زیر کشت ذرت علوفه ای رفت که تاکنون ۲ هزار هکتار آن برداشت شده است.

وی با بیان اینکه هر هکتار از اراضی زیرکشت ذرت علوفه ای بین ۵۵ تا ۵۰ تن محصول می دهد، اضافه کرد: به طور میانگین هر هکتار از اراضی زیرکشت ذرت علوفه ای در حدود ۵۲ تن محصول می دهد.

برداری ادامه داد: عملکرد ذرت کاران شهرستان ری امسال در مقایسه با سال گذشته کمی کاهش داشته که این امر نیز به دلیل کاهش نزولات آسمانی و کم آبی است ولی با این حال کشاورزان این شهرستان با استفاده از روش های نوین کشاورزی توانستند کمترین میزان کاهش تولید را داشته باشند.

وی در ادامه با بیان اینکه امسال برای برداشت ذرت علوفه ای در شهرستان ری ۳۰ دستگاه چاپر و ۱۵۰ کامیون مشارکت دارند، خاطرنشان کرد: برداشت ذرت علوفه ای در حدود ۲۰۰ شغل مستقیم ایجاد کرده است.

برادری گفت: برداشت ذرت علوفه ای همه ساله از اوایل شهریور ماه در شهرستان ری آغاز و تا آبان ماه ادامه دارد.

مدیر جهاد کشاورزی ری با اشاره به اینکه این شهرستان رتبه اول تولید ذرت علوفه ای را در استان تهران دارد، خاطرنشان کرد:  این محصول توسط دامداری های خریداری شده و در سیلوهای مخصوص برای مصرف پاییز و زمستان فشرده و جمع آوری می شود.

شهرستان ری با دارا بودن ۲۹ هزار هکتار از اراضی کشاورزی استان تهران، سالانه در حدود ۸۵۰ هزار تن محصولات کشاورزی و زراعی تولید می کند.

این شهرستان دارای رتبه اول در تولید گندم، ذرت علوفه ای، صیفی جات، شیر و رتبه دوم را در تولید جو و تخم مرغ در استان است.

 

انتهای متن/*

لینک کوتاه : http://aftaberey.ir/?p=167586

برچسب ها

ثبت دیدگاه

مجموع دیدگاهها : 0در انتظار بررسی : 0انتشار یافته : ۰

دیدگاهها بسته است.