Friday, 1 July , 2022

ایجاد بازارچه‌ صنایع دستی و تولیدات کشاورزی شهرستان ری در مسیر جاده بهشت زهرا

  • کد خبر : 168568
  • 03 آذر 1400 - 12:46
ایجاد بازارچه‌ صنایع دستی و تولیدات کشاورزی شهرستان ری در مسیر جاده بهشت زهرا

رئیس شورای اسلامی شهرستان ری از تخصیص اعتبار ۵۰۰ میلیارد تومانی برای توسعه خدمات در محله نفرآباد و ایجاد بازارچه‌ صنایع دستی و تولیدات کشاورزی شهرستان ری در مسیر جاده بهشت زهرا شهرری خبر داد.

به گزارش آفتاب ری، جعفر بندی شربیانی در نشست خبری با اصحاب رسانه این شهرستان با تبریک فرارسیدن هفته بسیج، اظهار کرد: هر کس دل در گروی حل مشکلات مردم و دغدغه مردم را دارد، بسیجی است و انتشار مشکلا و دغدغه مردم در رسانه ها هم کاری بسیج گونه است و ارتباط مستقیم و بی واسطه یک مسئول با رسانه ها توان او را ضرب در هزار می کند.

وی با اشاره به قدمت هشت هزار ساله و ظرفیت‌های شهرستان ری در حوزه‌های علمی، تاریخی، فرهنگی، اجتماعی و مذهبی ، اظهار داشت: با یک جستجوی ساده در گوگل صدها صفحه مطالب علمی و فرهنگی در مورد ری به روی شما گشوده خواهد شد که نشانگر اهمیت و استعدادها و پتانسیل های بالای این شهر دارد.

رئیس شورای اسلامی شهرستان ری اذعان کرد: بی مهری های بسیاری به ظرفیت های تاریخی و گردشگری ری شده است و اگر این همه آثار تاریخی و گردشگری در دست سایر کشورها بود درآمدهای پایدار و میلیاردی برای مردم آن منطقه ایجاد می کردند.

اما متاسفانه  شهرستان ری با وجود برخورداری از ظرفیت‌های بی‌نظیر با انبوه مشکلات و معضلاتی از جمله مسائل زیست محیطی،   صنایع آلاینده،  فاضلاب ، زباله و ترافیکی از محل تردد تهرانی ها به بهشت زهرا صورت میگیرد مواجه است.

وی، خاطرنشان کرد: اگر  سالی یک مشکل از منطقه حل کنیم  مردم رضایت مندی نسبی از ما خواهند داشت.

رئیس شورای اسلامی شهرستان ری خاطرنشان کرد: اولین سفر دکتر زاکانی شهردار تهران به شهرری صورت گرفت که نشان از اهمیت این موضوع دارد و نخستین مصوبه شورا در قالب لایحه ای در شهرداری با تخصیص ۵۰۰ میلیارد تومان اعتبار  در جهت حل مشکلات سی ساله محله نفرآباد پیگیری شد. وی افزود: با انتقال برخی صنایع به شهرستان ری و ایجاد شهرک‌های صنعتی و بهداشت و درمان در صدد کاهش سفرهای مردم ری به تهران و راه اندازی تورسیم درمانی در این منطقه هستیم.

رئیس شورای اسلامی شهرستان ری تردد شهروندان تهران به بهشت زهرا را تبدیل یک تهدید به فرصت دانست و گفت: باید با ایجاد بازارچه‌هایی در مسیر تردد مسافران عبوری از محور بهشت زهرا(س)برای عرضه و فروش صنایع دستی و تولیدات کشاورزی شهرستان ری فرصت های اشتغال برای مردم این منطقه فراهم کنیم.

انتهای متن/*

لینک کوتاه : http://aftaberey.ir/?p=168568

برچسب ها

ثبت دیدگاه

مجموع دیدگاهها : 0در انتظار بررسی : 0انتشار یافته : ۰

دیدگاهها بسته است.