منتشر شده در :  ۱۴۰۰/۰۶/۱۷                                 ساعت:  ۱۲:۴۳ ب٫ظ      

انسداد هفت حلقه چاه غیر مجاز توسط امور منابع آب شهرستان ری طی دو روز کاری

مدیر امور منابع آب شهرستان ری از انسداد هفت حلقه چاه غیر مجاز در دو روز کاری و جلوگیری از برداشت سالانه بیش از ۲۲۱ هزار متر مکعب آب از سفره های زیر زمینی این امور خبر داد.

چاپ خبر
به گزارش آفتاب ری، “حسن زحمتکش” با اعلام مطلب فوق، تصریح کرد: با تلاش واحد حقوقی و با همکاری گروه گشت و بازرسی و اخذ دستورقضایی از دادستان عمومی و انقلاب شهرستان ری، تعداد هفت حلقه چاه غیرمجاز در محدوده عملکرد این امور، به عمق کلی ۲۷۰ متر و با دبی ۱۴ لیتر برثانیه پر و مسدود گردید. وی با بیان اینکه این تعداد چاه ها در جهت اجرای طرح احیاء و تعادل بخشی منابع آب های زیرزمینی و صیانت از منابع آبی دشت پر و مسدود شده است، افزود: با انجام این عملیات از خروج بیش از ۲۲۱ هزار متر مکعب آب در سال از سفره های زیرزمینی این شهرستان جلوگیری شده است.

زحمتکش ضمن تاکید بر ارتباط مناسب و همکاری خوب دستگاه قضایی برای برخورد با متخلفان تصریح کرد : برداشت بی رویه از منابع آب های زیر زمینی عواقب جبران ناپذیر کاهش آب های سطحی از جمله ایجاد فروچاله، فرونشست زمین، شورشدن و کاهش کیفیت آب را در پی دارد که با توجه به اهمیتن این موضوع، امور منابع آب شهر ری با جدیت تمام در راستای صیانت از منابع آبی و برخورد با متخلفین تلاش خواهد نمود. مدیر امور منابع آب شهرری در پایان خاطر نشان کرد : این امور بر اساس قانون با هرگونه تخلف در زمینه آب های سطحی و زیر زمینی با اهتمام جدی برخورد قانونی خواهد نمود.

انتهای متن/*

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.