منتشر شده در :  ۱۳۹۷/۰۹/۲۸                                 ساعت:  ۹:۱۲ ق٫ظ      
اختصاصی «آفتاب ری»/

انتظار سه ساله پرواز برای خلبان جنوب شهری

«یوسف جعفری» مهماندار دارای مدرک خلبانی شاغل در هواپیمایی ماهان پیرامون این حرفه و حواشی آن با خبرنگار پایگاه خبری آفتاب ری به گفتگو نشست که در ادامه آن را می خوانید.

چاپ خبر
به گزارش آفتاب ری، «یوسف جعفری» مهماندار دارای مدرک خلبانی شاغل در هواپیمایی ماهان با خبرنگار پایگاه خبری آفتاب ری به گفتگو نسشت که در متن ذیل آن را می خوانید:

آفتاب ری: خودتان را معرفی کنید.

🔹یوسف جعفری هستم ۳۵ ساله از محله مدرس واقع در شهرری

آفتاب ری: از چه زمانی و چطور به این شغل علاقه مند شدید و به آن ورود کردید؟

🔹از کودکی به این شغل علاقه زیادی داشتم و حدودا از ۱۲ سال پیش تا به امروز در صنعت هوانوردی و هواپیمایی ماهان مشغول فعالیت هستم.

آفتاب ری: نحوه ورود به این شغل به چه صورت است؟

🔹خلبانی دارای دو شاخه نظامی و کشوری است، شاخه نظامی هر ساله آزمون مخصوص به خود را دارد و خلبانی کشوری هم هزینه های بسیار بالایی دارد. بعد از معاینات پزشکی، ورزشی و آزمون های ورودی این رشته، مدت ۲ ماه در پادگان آموزشی و با شرایط خاص، دوره برگزار می شود و بعد از گذراندن چهار سال آزمون های عملی و تئوری دانشگاه شهید ستاری، می بایست جهت آزمون های با مهارت بالا و پرداخت هزینه بسیار زیاد، موفق به اخذ سه گواهینامه شوید ppl.cpl .ir شخصی_پرواز با دستگاه و بازرگانی که حدودا ۲۰۰ ساعت باید پرواز کنی و دوره های تئوری ببینی.‍

 

آفتاب ری: نحوه اخذ مدرک خلبانی خود را توضیح دهید.

🔹بعد از ورود به این شغل در دانشگاه هواپیمایی رشته صنعت و تعمیرات هواپیما امتحان دادم و با وجود تعدد شرکت کنندگان قبول شدم و بعد از آن در همان دانشگاه آزمون خلبانی برگزار و پس از قبولی در آن، از مهندسی هواپیما انصراف داده و در رشته خلبانی ادامه کار دادم. در آموزشگاه شهرهای اصفهان، تبریز و کرج دوره آموزشی و تئوری را گذراندم و ۳ سال است که پایان یافته اما باتوجه به آسیب‌های این رشته(رابطه بازی) هنوز نتوانستم پروازی داشته باشم و در حال حاضر مهماندار هستم.

آفتاب ری: از شرایط پروازها بگوئید!

🔹پرواز کلا خاطره است، بهترین پرواز آن هایی بود که مدت بیشتری را در آن مقصد می ماندیم و پروازهای مکه(حج) خیلی خوب بود. در بین پروازهای خارجی، انگلیس هم خوب بود.

آفتاب ری: حرف آخر؟ در آخر ضمن تشکر از خانواده ام که زحمات زیادی را برای من متحمل شده اند از پایگاه خبری آفتاب ری مراتب قدردانی را دارم.

انتهای متن/*

دیدگاه‌ها بسته شده‌اند.