منتشر شده در :  ۱۳۹۹/۰۲/۱۴                                 ساعت:  ۱۲:۴۳ ب٫ظ      
انباشت زباله در مجاورت بوستان

انباشت زباله در مجاورت بوستان چیتگر صدای عضو شورا را درآورد

عضو شورای اسلامی شهر تهران نسبت به انباشت زباله در محوطه ای خالی بین بوستان چیتگر و دریاچه شهدای خلیج فارس، به شهرداری تهران تذکر داد.

چاپ خبر
به گزارش آفتاب ری،«شهربانو امانی» روز یکشنبه در دویست و یازدهمین جلسه شورا با اشاره به  بازدید میدانی از مجموعه بوستان چیتگر و دریاچه شهدای خلیج فارس در منطقه ۲۲ شهر تهران  گفت: در این بازدید ها با صحنه هایی ناراحت کننده و تاسف بار مواجه شدم.

وی افزود: مواجهه با انباشت زباله ها و استشمام بوی متعفن در ضلع غربی دریاچه، منظره ای نا مناسب خلق کرده بود.

امانی ادامه داد: محوطه ای خالی بین بوستان چیتگر و  دریاچه شهدای خلیج فارس بدون مدیریت باقی مانده و تنها با دیواره ای از فنس و توری حد فاصل این دو مجموعه گردشگری تفکیک شده است.

عضو شورای اسلامی شهر تهران گفت: بارها اعضای شورا و مدیران شهری بر موضوع اجرای مدیریت یکپارچه شهری تاکید داشته اند ولی متاسفانه این موضوعِ حائز اهمیت در مجموعه شهرداری تهران که مدعی اجرای مدیریت یکپارچه شهری می باشد، به هیچ وجه در بدنه شهرداری دیده نمی شود.

وی ادامه داد: در حالیکه این محل می تواند فرصت بزرگی جهت انتفاع شهروندان و بهره برداری شهرداری تهران باشد به معضل و تهدیدی بزرگ برای سلامت شهروندان به دلیل دپوی انبوه زباله تبدیل شده است و مجموعه های تحت امر از پذیرفتن مسئولیت اداره این محوطه خالیِ دارای ارزش گردشگری و درآمد زا، شانه خالی کرده اند.

امانی تاکید کرد که از این دست فضاها که در مرزهای استحفاظی مناطق و یا سازمان های شهرداری تهران قرار دارد، در سطح شهر زیاد به چشم می خورد.

عضوشورای تاکید کرد که فقدان اعمال مدیریت یکپارچه در بدنه شهرداری و رسیدگی به معضلات، بیش از پیش احساس می شود.

وی از هیئت رئیسه شورای شهر تهران خواست تا با توجه به اهمیت موضوع و در اجرای ماده هفتاد و سوم (۷۳) قانون شوراها مراتب را به عنوان تذکر به شهرداری تهران ابلاغ کنند.

 

انتهای متن/*

دیدگاه‌ها بسته شده‌اند.