منتشر شده در :  ۱۴۰۰/۰۶/۲۲                                 ساعت:  ۵:۳۶ ب٫ظ      

احصاء ظرفیت‌های فرهنگی، گردشگری و ورزشی در سفر مجلسی‌ها به ری

سیدعلی یزدیخواه گفت: با حضور اعضای کمیسیون فرهنگی و نمایندگان مردم تهران در مجلس، ظرفیت‌های فرهنگی، گردشگری و ورزشی شهرستان ری مورد بررسی قرار می‌گیرد.

چاپ خبر
به گزارش آفتاب ری، سیدعلی یزدی‌خواه اظهار کرد: اعضای کمیسیون فرهنگی مجلس به‌منظور بررسی ظرفیت‌ها و احصاء کاستی‌ها و مشکلات فرهنگی، ورزشی و میراث فرهنگی در شهرستان ری حضور یافته‌اند.

وی گفت: با توجه به وظایف و مسوولیت‌های کمیسیون فرهنگی در حوزه‌های میراث فرهنگی و گردشگری، فرهنگ و ارشاد اسلامی، ورزش و جوانان و تعامل با این وزارتخانه‌ها، اعضای این کمیسیون با حضور در شهرستان ری در قالب سه کمیته جداگانه ظرفیت‌ها و در عین حال کمبود و کاستی‌های این حوزه را رصد و احصاء می‌کنند.

نماینده مردم تهران در مجلس خاطرنشان کرد: بررسی ظرفیت‌های موجود در حوزه صنعت گردشگری، صنایع دستی، توانمندی‌های ورزشی و ظرفیت‌های حوزه فرهنگ، هنرمندان و اصحاب رسانه از مهمترین اهداف این سفر است.

یزدی‌خواه ادامه داد: به این ترتیب پس از بازدیدهای میدانی اعضای سه کمیته ورزش و جوانان، فرهنگ و میراث فرهنگی تصمیماتی فراخور اولویت‌های مورد نیاز در هر حوزه اتخاذ و به دنبال آن اجرایی می‌شود.

وی افزود: معتقدیم شهرستان ری از قابلیت‌های متنوع و متعددی برخوردار است که کمک به تقویت و احیای آن‌ها نه تنها توسعه ری را رقم زده که عواید ملی برای کشور به همراه خواهند داشت.

گفتنی است، شهرستان ری با وسعت سرزمینی حدود ۲۰۰ کیلومتر مربع از توسعه‌یافتگی بازمانده و اگرچه در ظاهر در سنوات اخیر با تخصیص منابع اعتباری بیشتر در جهت حل مشکلات انباشته آن تلاش شده، اما مسائل اساسی ری همچنان به قوت خود باقی هستند.

از مهمترین ویژگی‌های شاخص شهرستان ری با قدمت دیرینه از هشت هزار سال پیش از میلاد می‌توان به وجود مضجع شریف عبدالعظیم الحسنی علیه‌السلام، آرامستان‌های قدیمی، بقاع متبرکه امامزادگان و دیگر ظرفیت‌های گردشگری اشاره کرد که می‌توانند سهمی مهم در رونق اقتصادی منطقه ایفا کنند.

 

انتهای متن/*

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.