منتشر شده در :  ۱۴۰۰/۰۶/۱۲                                 ساعت:  ۷:۰۴ ب٫ظ      

اجلاس بغداد؛ تحت تأثیر حضور مقتدرانه ایران‌

امام جمعه قیامدشت: اجلاس بغداد هفته پیش با حضور آقای عبداللهیان برگزار شده و نحوه حضور وزیر خارجه ایران، که نماد آن ایستادن آقای امیر عبداللهیان در صف روسای کشورها بود، به سرعت تبدیل به خبر اول اجلاس شد و تا حدود زیادی متن اجلاس را تحت تأثیر خود قرار داد.

چاپ خبر
به گزارش آفتاب ری، حجت الاسلام والمسلمین امیری امام جمعه قیامدشت در ابتدای خطبه‌های خود بیان داشت: رهبر انقلاب اسلامی در نخستین دیدار رئیس‌جمهور و اعضای هیأت دولت سیزدهم، مسئله‌ی احیای اعتماد و امید مردم به‌دولت را بسیار مهم خواندند و فرمودند: اعتماد مردم بزرگ‌ترین سرمایه‌ی دولت است، مردم وقتی به‌شما اعتماد کردند و امید به‌شما داشتند، با شما راه می‌آیند و کمکتان می‌کنند.

حجت الاسلام والمسلمین امیری بیان داشت: این بزرگ‌ترین سرمایه برای دولت است که بتواند اعتماد مردم را جلب کند، البته اعتماد مردم مقداری آسیب دیده و بایستی ترمیم شود.

وی افزود: راهکار ترمیم اعتماد مردم این است که حرف و عمل مسئولین یکی باشد، وعده‌ای اگر به مردم دادید، طبق آن وعده اگر عمل کردید، مردم به شما اعتماد می‌کنند.

امیری تصریح کرد: اگر شما وعده دادید و عملی نشد یا گفتید فلان کار شده و مردم در واقعیت دیدند نشده، اعتماد مردم سلب می‌شود؛ واقعاً باید به جدّ مراعات کنید این معنا را که این مطلب اشاره‌ای به‌چگونگی بازسازی اعتماد عمومی دارد.

خطیب جمعه قیامدشت تاکید کرد: الحمدالله آقای رئیسی در همین مدت کم دو سفر به استان های خوزستان و سیستان وبلوچستان داشتند که این دو استان متاسفانه با مشکلات فراوانی هم روبرو هستند.

امام جمعه قیامدشت ادامه داد: ایشان به مناطق محروم‌تر خوزستان و سیستان وبلوچستان سفر کرده و پای درد و دل مردم نشستند که با این حرکت‌ها می‌توان اعتماد مردم به دولت را افزایش داد.

اجلاس بغداد؛ تحت تأثیر حضور مقتدرانه ایران‌

حجت الاسلام والمسلمین امیری با اشاره به اجلاس اخیر برگزار شده در بغداد اظهار داشت: اجلاس بغداد هفته پیش با حضور آقای عبداللهیان برگزار شده و نحوه حضور وزیر خارجه ایران، که نماد آن ایستادن آقای امیر عبداللهیان در صف روسای کشورها بود، به سرعت تبدیل به خبر اول اجلاس شد و تا حدود زیادی متن اجلاس را تحت تأثیر خود قرار داد.

امام جمعه قیامدشت عنوان کرد: محتوای سخنان امیر عبداللهیان و محکومیت آمریکا و اعلام مواضع عزتمندانه و حکیمانه ایران که به زبان عربی ایراد شد نیز بازتاب زیادی در افکار عمومی منطقه و جهان داشت.

امیری افزود: نکته جالب‌تر این‌که وزیر خارجه از همان بغداد به دمشق رفت و با بشار اسد دیدار کرد، این یعنی ایران برخلاف آمریکا، هیچگاه هم‌پیمانان خود را تنها نخواهد گذاشت.

حجت الاسلام والمسلمین امیری خاطر نشان کرد: این اولین آزمون موفقیت‌آمیز دولت سیزدهم در عرصه بین‌المللی بود، حضوری که بیش از هر چیز اقتدار منطقه‌ای ایران را به رخ جهانیان کشانید و برنامه‌های آن‌را تحت تأثیر قرار داد.

مردم توان پرداخت هزینه‌های سنگین آب و برق را ندارند

حجت الاسلام والمسلمین امیری ضمن اشاره به مشکلات معیشتی مردم بیان داشت: متاسفانه در روزها و هفته‌های گذشته گران شدن بهای آب و برق برای مردم نگران کننده است در این شرایط مردم قیامدشت توان پرداخت هزینه‌های سنگین آب و برق را ندارند.

خطیب جمعه قیامدشت گفت: این مشکل خارج از اراده مسئولین ادارات قیامدشت است از نمایندگان محترم مجلس و دیگر مسئولین درخواست داریم در این قضیه ورود کنند و چاره‌ای بیندیشند تا کمی از مشکلات مردم کمتر شود و گلایه‌های آن‌ها مرتفع شود.

 

 

انتهای متن/*

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.