منتشر شده در :  ۱۳۹۹/۱۱/۰۸                                 ساعت:  ۰:۰۹ ق٫ظ      

آیا شرایط بورس مساعد می شود؟

محسن زنگنه، بیان کرد: باید، هماهنگی سازمان و دستگاه های دولت و کارآمدی بازار سرمایه از لحاظ نظارت بر نهادهای مختلف بازار سرمایه انجام شود. اگر این نکات رعایت گردد، روند صعودی را در بازار بورس شاهد خواهیم بود.مردم شتاب نکنند در روزهای آینده اوضاع بورس بهتر خواهد شد.

چاپ خبر
به گزارش آفتاب ری، محسن زنگنه ” عضو کمیسیون اقتصادی در دوره یازدهم مجلس شورای اسلامی ” در گفتگو با خبرنگار اقتصادی تهران پرس در تبیین  علت استعفای رئیس سازمان بورس،  اظهارکرد: از علل استعفای قالیباف اصل، می توان به  ناکارآمدی مدیریت بورس در چندماه گذشته اشاره، و دیگر اینکه به کرات جلساتی با ایشان در مجلس گذاشته شد و نکاتی را گوشزد نمودیم که در نهایت منجر به استعفای ایشان گردید.

 

نماینده مردم تربت حیدریه در مجلس شورای اسلامی در تشریح عوامل ومشکلات سازمان بورس، توضیح داد: دلایل بیرونی و داخلی دارد. از جمله دلایل بیرونی، تصمیمات و سیاست هایی است که بعضا از سمت حقوقی های بورس صورت می پذیرد؛ که تصمیمات آن ها در سقوط و صعودبازار سرمایه اثر دارد.  بخشی دیگر به جهت ناهماهنگی های بین وزارت خانه ها می باشد.

 

این نماینده مجلس از علل مشکلات داخلی بورس، تشریح کرد: عدم رعایت صحیح قوانین و دستورالعمل ها، نظارت صحیح بر عملکرد بازار سرمایه و بخشنامه های خلق الساعه و بسیار می باشد. بخشی که باید از بیرون حل شود، با هماهنگی وزرا و سازمان ها ی اقتصادی انجام گردد.

 

وی در رابطه با اینکه اوضاع آینده بورس را چگونه پیش بینی می کنید، اشاره کرد: شرایط اقتصادی کشور از ۳ماه پیش شرایط مثبتی را داشت؛ اما یک حبابی آمد و در مقطعی خالی شد. اکنون قیمت هایی که در بازار بورس است بسیار پایین تر از قیمت واقعی سهام است.

 

محسن زنگنه، گفت: باید، هماهنگی سازمان و دستگاه های دولت و کارآمدی بازار سرمایه از لحاظ نظارت بر نهادهای مختلف بازار سرمایه انجام شود. اگر این نکات رعایت گردد، روند صعودی را در بازار بورس شاهد خواهیم بود.مردم شتاب نکنند در روزهای آینده اوضاع بورس بهتر خواهد شد.

گفتگو از ساراپیرانه

انتهای پیام/

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.