منتشر شده در :  ۱۳۹۹/۱۲/۰۱                                 ساعت:  ۴:۱۳ ب٫ظ      

آمریکا عمل کند ایران عمل می کند

علی خضریان، گفت: عمل در برابر  عمل، شعار و وعده و وعید دیگر جایی ندارد، اگر تحریم‌ها برداشته شد نه روی کاغذ بلکه در عمل، ما هم عمل خواهیم کرد. حرم ایران اسلامی امروز قاطعانه این است که «اگر عمل کنند ما عمل خواهیم کرد.» 

چاپ خبر
به گزارش آفتاب ری،حجت‌الاسلام سیدعلی شاهچراغی امام جمعه شهرری ظهر امروز در خطبه‌های نماز دشمن شکن جمعه شهرری با اشاره به فرمایش حضرت علی علیه‌السلام اظهارداشت: انسان به مقامات عالیه اخرت نخواهد رسید، مگر در سایه سه چیز، اول آن‌ها اخلاص در عمل انسان است، خداوند می‌فرماید: «من شریک نمی‌خواهم کار را باید برای خودم انجام دهید.» دوم آرزوهای طولانی نداشته و آرزوهای خود را کوتاه کنید، به میزان نیاز و احتیاج از خدا حاجت بخواهید. سوم، انسان متدین زندگی کند تقوا داشته باشید خدا مقدس نمی‌خواهد متدین می‌خواهد محرمات را ترک و به واجبات عمل کند.

 

وی گفت: در بحث سلوک زندگی دینی، از موضوعات دارای اهمیت و جزو حقوق شهروندی، رعایت نظافت و بهداشت است. گاهی کسی به فکر خودش نیست و دیگران را هم دچار بیماری می‌کند در هیچ دین و مکتبی به اندازه اسلام توصیه و سفارش به پاکیزگی نشده است.

 

امام جمعه شهرری عنوان کرد: در حدیثی از رسول اکرم صلی‌الله علیه و آله وسلم آمده است: نظافت را رعایت کنید اسلام طرفدار نطافت است و هیچ‌کس وارد بهشت نخواهد شد مگر در سایه نظافت. پیامبر آراسته و پاکیزه بود. زمانی که  می‌خواست از خانه خارج شود به آئینه نگاه کرده و خودش را آراسته می‌کرد. موهایش را شانه می‌کرد و در مراودات با دیگران و نیز نسبت به خانواده و اهلش هم حساس بود. از حضرت سئوال کردند که چرا به آراستگی اهمیت می‌دهید و ایشان فرمودند که خدا دوست دارد زمانی را که  من با مومنان ملاقات میکنم لباسم تمیز باشد

 

وی در ارتباط با فضیلت‌های پیامبر در سفر، بیان داشت: پیامبر در سفر چند چیز را با خود می‌بردند، شانه، آئینه، مسواک و قیچی‌. پیغمبر بسیار خوش‌بو بود. استفاده از عطریات مایه نشاط انسان و دیگران است و در استعمال و استفاده ازعطر اصراف نیست. پیغمبر برای عطریات خود بیشتر از خوراک خود هزینه می‌کردند. در روز جمعه وقتی می‌خواستند به نمازجمعه بروند به حضرت علی علیه‌السلام توصیه می‌کرد برای نمازجمعه که می‌روی عطر بزن و خودت را خوشبوکن. همچنین سفارشاتی در زایل کردن موی بدن و گرفتن ناخن داشتند.

 

حجت‌الاسلام شاهچراغی در خطبه دوم نیز بیان داشت: در اولین جمعه ماه رجب هستیم نگذاریم فرصت‌ها از دست بروند. در آسمان هفتم فرشته‌ای است به نام داعی (دعوت کننده) که از اول ماه رجب تا پایان ماه رجب، ندا می‌دهد خوشا به حال کسانی که در ماه رجب ذکر خدا می‌گویند و فرمان‌بردار خدا هستند. خدا می‌فرماید ماه رجب ماه من است فرصت‌ها می‌گذرند و ماه رجب تمام می‌شود و خوشا به حال افرادی که از آن بهره می‌برند. یکی از توصیه‌ها در ماه رجب این است که  ۷۰ بار در صبحگاهان و ۷۰ مرتبه در نزدیکی غروب آفتاب استغفار کنید. دهم ماه رجب ولادت جواد الائمه علیهم‌السلام هست و مولودی با برکت بود. در سن هفت سالگی به امامت منصوب شدند. با آن  سن کم ۲۰۰ شاگرد تربیت کردند.

 

وی افزود: در ۱۳ رجب ولادت امیرالمومنین علی بن ابیطالب علیه‌السلام را داریم، پیغمبر صلی‌الله علیه و آله وسلم فرمودند «یا علی کسی تو را نشناخت غیر از من و خدا». ایشان فرمودند «ذکر خدا عبادت و ذکر من عبادت و ذکر علی در مجلس هم عبادت است فضایل امیرالمومنین علیه‌السلام را بگویید و نشر دادن آن وظیفه شیعه است.

 

امام جمعه شهرری تاکید کرد: حکومت باید حکومت علی باشد و تاج افتخار برای شیعه بس است و پیامبر اعظم صلی‌الله علیه و آله وسلم فرمودند «ای علی در فردای قیامت تو و شیعیان رستگار هستید».

 

وی با اشاره به ۲۹ بهمن سالگرد قیام مردم تبریز ، بیان داشت: مقام معظم رهبری در فضای مجازی با مردم تبریز صحبت داشتند و از آنان تقدیر کردند، مردم تبریز در طول سال‌ها در نهضت مشروطه در نهضت شیخ محمد خیابانی که از علمای تبریز بود و با شهادت رسید. مردم تبریز در ختم قائله‌ای که در تبریز شروع شد ختم مسلمان که فتنه بزرگ در تبریز بود و مردم تبریز خاموش کردند.

 

حجت‌الاسلام شاهچراغی با اشاره به فرمایشات رهبر معظم انقلاب با مردم تبریز خاطرنشان کرد: هر جا که انقلابی عمل نکردیم عقب ماندیم و یکی از عقب ماندگی ما مشکلات اقتصادی و فقر فقرا است. بعد از ۴۲ سال که انقلاب محرومین بود به درستی نتوانستیم مشکل محرومان را حل کنیم که نیاز به عزم جدی و بسیج عمومی دارد .

 

وی گفت: مردم در انتخابات پیش‌رو حضور حداکثری داشته باشند و مایه اقتدار و امنیت شوند، از بعضی‌ها که توقعی نیست. انتخاب اصلح را در دستور کار قرار دهیم چراکه ما در برخی انتخابات‌ها خطا کردیم، دچار اشتباه شدیم بعضی‌ها را نباید انتخاب می‌کردیم. از ماست که بر ماست مردم با بصیرت انتخاب کنند رئیس جمهور و شوراها ‌را مردم انتخاب می‌کنند و مردم‌سالاری دینی همین است.

 

امام جمعه شهرری در ارتباط با مواضع جمهوری اسلامی ایران در برابر برجام تصریح کرد: عمل در برابر  عمل، شعار و وعده و وعید دیگر جایی ندارد، اگر تحریم‌ها برداشته شد نه روی کاغذ بلکه در عمل، ما هم عمل خواهیم کرد. حرم ایران اسلامی امروز قاطعانه این است که «اگر عمل کنند ما عمل خواهیم کرد.»

به گزارش ساراپیرانه

انتهای پیام/

 

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.