Friday, 1 July , 2022

آغاز واکسیناسیون کرونا و پولیو تزریقی حجاج شهرستان ری

  • کد خبر : 170117
  • 07 خرداد 1401 - 16:31
آغاز واکسیناسیون کرونا و پولیو تزریقی حجاج شهرستان ری
واکسیناسیون کرونا و پولیو تزریقی ویژه حجاج شهرستان ری در تمامی مراکز خدمات جامع سلامت، پایگاه ها و خانه های بهداشت شهرستان انجام می شود.

به گزارش آفتاب ری، همزمان با نزدیک شدن زمان حج تمتع، و از آنجایی که تزریق واکسن فلج اطفال به دلیل احتمال آلودگی کشورها به این ویروس ضروری است، واکسیناسیون کرونا و پولیو تزریقی، حجاج شهرستان ری در مراکز خدمات جامع سلامت، پایگاه ها و خانه های بهداشت شبکه بهداشت و درمان ری انجام می شود.

از این رو ، واکسن های مورد تایید کشور عربستان،سینوفارم، آسترازنکا و اسپوتنیک v است که هر سهنوع واکسن در مراکز بهداشت شهرستان ری موجود است.

بر این اساس حجاج می توانند با همراه داشتن معرفی نامه کتبی سازمان حج و زیارت واکسن پولیو تزریقی را نیز در تمامی مراکز بهداشت دریافت کنند.

همچنین با توجه با اعزام اولین گروه حجاج در تاریخ ۲۳ خرداد ۱۴۰۱، توصیه می شود زائرین گرامی واکسیناسیون خود را هرچه سریعتر انجام و به روزهای پایانی موکول نکنند.

واکسن فلج اطفال از بدن در مقابل بیماری پولیو یا همان فلج اطفال محافظت می‌کند. فلج اطفال یک بیماری‌ بسیار عفونی است که به وسیلۀ ویروسی که به سیستم عصبی حمله می‌کند ایجاد می‌شود. قبل از اینکه این واکسن در سال ۱۹۵۴ ساخته شود، ‌ سالانه هزاران مورد فلج اطفال گزارش می‌شد و هر ساله، ‌ هزاران نفر در اثر ابتلا به این بیماری می‌مردند.

تا ۹۵ درصد از افراد مبتلا به ویروس فلج اطفال هیچ نوع علائمی ندارند و بسیاری از کسانی هم که بیماری‌شان آشکار می‌شود، ‌تنها علائم خفیفی مثل گلودرد، ‌تب، ‌ دل‌درد یا حالت تهوع را نشان می‌دهند. علائم کمتر شایع‌ این بیماری شامل سردرد، ‌خشکی گردن، ‌ پشت یا پاها است و کمتر از یک درصد از افرادی که فلج اطفال را می‌گیرند فلج می‌شوند.

شیوع فلج اطفال هنوز هم در آفریقا و خاورمیانه اتفاق می‌افتد. بنابراین، یک مسافر به راحتی می‌تواند فلج اطفال را به کشورهای دیگر وارد کند.

شهرستان ری با جمعیتی در حدود یک میلیون نفر در جنوب استان تهران واقع شده است.

انتهای متن/*

لینک کوتاه : http://aftaberey.ir/?p=170117

برچسب ها

ثبت دیدگاه

مجموع دیدگاهها : 0در انتظار بررسی : 0انتشار یافته : ۰

دیدگاهها بسته است.